Moda

En Çok Tercih Edilen Popüler Kadın Saç Kesim Modelleri

En Çok Tercih Edilen Popüler Kadın Saç Kesim Modelleri Nelerdir? Yüz hatlarına göre kesim modeli ararken kullanışlı olan stilleri bilmekte fayda var. Bu nedenle saçlarında değişiklik yapmak isteyen bayanlar için en trend saç kesimi modellerini derlediğimiz yazımızdan, en moda saç stilleri hakkında bilgi sahibi olup siz de kendinizde uygulayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Popüler Kadın Saç Kesim Modelleri Nelerdir? Son yıllarda oldukça popüler olan saç modelleri vardır. Peki bu saç kesim modellerinden hangisi sizin yüz şeklinize uygun biliyor musunuz?

Bob Saç Kesimi Modeli

Kısa kesim olarak da tabir edebileceğimiz bu model, son dönemlerde ünlü isimler tarafından da sıklıkla tercih edilen popüler bir saç modelidir. Özellikle ince telli saç yapısına sahip olan kadınlar bob kesime bir şans verebilirler. Long Bob kesim olarak adlandırılan modelde ise saçlar omuz hizasındadır. Daha çok oval yüz tipine sahip kadınlar tercih etmektedir. Diğer yandan elmas yüz tipi bulunan bayanlara da yine en çok yakışan model bob saç kesimidir. Kulak hizasının biraz altında kesilen küt saçlar, hem bu yüz tipine yakışan hem de kullanışlı olan bir modeldir. Düz bob saç modeli aynı zamanda köşeli yüz hatlarını yumuşatıp daha genç ve enerjik hava yaratarak gösterişli bir görünüm elde edilmesine de katkıda bulunur.

Katlı Kesim Modeli

Popülerliği her dönem devam eden katlı kesim saç modeli, kişiye hem kolay bakım sağlaması hem de cool görünüm kazandırması yönü ile kullanışlıdır. Bu modeli tercih edecek olan kadınların saçlarını tamamen kestirmelerine gerek kalmadan stillerini değiştirecek harika bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Katlı ve hareketli model, yuvarlak yüz şekillerine yakışan en ideal saç kesimidir. Bu yüz tipine sahip olan kadınlar yüzlerini daha uzun ve ince gösterebilmeyi hedefliyorsa omuz hizasındaki katlı saç kesimini tercih edebilirler.

Kahküllü Saç Kesimi Modeli

Kahküllü saç modası son dönemlerin en çok tercih edilen trend saç kesimleri arasında gösterilmektedir. Özellikle kalp yüz tipine sahip olan kadınlara çok yakışacak olan bu modelde tepe noktasından başlayan uzun kahküller, saçlara ahenk katması yönüyle de oldukça kullanışlıdır. Kare ve dikdörtgen yüz hatlarına sahip bayanlar, tercihlerini uzun saç stilinden yana kullanabilirler. Hafif dalgalı ve salaş saç kesim modeli bu yüz şeklindeki kadınlara en yakışan stil olacaktır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu