Sağlık

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavi Yöntemi

 

 

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavi Yöntemi


Diş etinizde eğer enfeksiyon var ise çok ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Diş hastalıkları ve diş eti hastalıkları Türkiye de ve Dünyada en önemli sağlık sorunlarında ilk sıralarda yer alıyor. Ağız ve diş sağlığımıza gerekli olan önemi vermediğimiz zaman dişlerimizde ve diş etlerimizde enfeksiyonlar dahil ciddi problemlerle karşı karşıya kalabilmemiz mümkün. Diş etinde oluşan enfeksiyon sonucu diş minesi ile birlikte dişin altındaki dent tabakasının alınarak diş plağı oluşturarak, bu tabakalarda farklı derecelerde oyuklar meydana gelebiliyor ve dişlerimiz çürümeye başlıyor. Diş plağı, yiyecek artıklarının veya bakterilerin dişlerimizin et ile birleştiği noktalarda oluşturduğu yapışkan, yumuşak ve renksiz bir oluşumdur. Dişler eğer düzenli bir şekilde fırçalanmazsa oluşan bu tabaka hem her geçen gün dahada çok artıyor hem de bakteri üreten kalın kireçli bir tabaka şeklini alıyor. Bu bakteriler şeker oranı yüksek besinlerin kalıntılarını parçalayarak asit üretebilmektedirler. Daha sonra ise  bakterilerin ürettiği asitler nedeniyle mine ve dentin aşınarak dişlerimizde büyük oyuklar oluşmasına neden olur.
1 SAATTE TEDAVİ
Kolay gibi görünen bir diş eti hastalığının neden olabileceği yaşamsal sorunların önüne geçmek tabiki mümkün. Bu konuda en önemli nokta, günümüzde diş eti hastalıklarını önlemek amacıyla yapılan tedaviler oldukça kolaylaştı.
Sadece 1  saatlik bir lazer tedavisiyle, sorunlu diş eti hastalıklarının hemen iyileşme süreci başlayabilir. Hekimlerin önerisi; herhangi bir cerrahi operasyon  veya estetik operasyon  öncesi, diş etinizin ve dişlerinizin sağlıklı olup olmadığını diş hekimlerine kontrol ettirin. Aksi takdirde yaptıracağınız tüm tedaviler boş çıkabilir. Hatta ve hatta aşırı daha büyük sıkıntılara yol açabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu