Genel

Davetiye Çeşitleri Ve Fiyat Farklılıkları

Sedef Davetiye 3668
Davetiye Çeşitleri Ve Fiyat Farklılıkları

Davetiyeler ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda, önce metal plakalarla, papirüse ve kâğıt icat edildikten sonrada kâğıda yazılmaya başlandı. Günümüzde değişik etkinliklere farklı alternatifler sunulan, geniş bir ürün yelpazesi olan, davetiye çeşitleri vardır. Kumaş davetiyeler, kutulu davetiyeler, deri davetiyeler ve dantel, gipür tasarımlı davetiyeler gibi, birçok çeşidi bulunmaktadır. Davet sahibinin isteğine ve konseptine göre, özel tasarımlar da yapılabilmektedir. Son yıllarda en gözde modeller içinde yer alan, taşlı ve simli kadifelerden yapılan davetiyeler, çok beğeni kazanmış ve rağbet görmüştür.

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılmalı

Davetiye seçiminizi yaparken, adet ve ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemek önemlidir. Bütçenize göre olan davetiye modellerine bakmak, sizin için zamandan ve emekten, tasarruf sağlayacaktır. Diğer türlü davetiye seçmek, sizin için çok zor olabilir. Unutmayalım ki davetiye seçimi, sizi yansıtacaktır. Bütçe aralığı ne olursa olsun, sizi yansıttığına inandığınız, modelleri seçebilirsiniz. Davetiye modeline karar verirken, size uzman görüşleri ile yardımcı olabilecek kişilere de danışabilirsiniz.  Organizasyon ve davetiye firmaları, bu konuda yardımcı olabilir. Örneğin davetiye, düğün için bastırılıyorsa, nişan resminizin olacağı bir davetiye, konuklarınız içinde güzel bir jest olacaktır. Üstelik bu sayede, yıllarca saklanacak davetiyeler, herkesi mutlu edecektir.

Davetiye Fiyatları Nasıl Ayarlanmalı?

Daha öncede belirttiğimiz gibi davetiye fiyatını, ayırdığınız bütçe ve adet üzerinden, ortalama olarak çıkarabilirsiniz. Bu bütçe duruma ve isteğe göre değişebilir. Tamamen size bağlıdır. Belirlediğiniz fiyat aralığındaki davetiyelere bakarak, alternatif olabilecek modelleri belirleyerek, seçebilirsiniz. Bu sayede size uygun olmayan pek çok modeli, görmek zorunda kalmazsınız. Daha kısa süre içinde, istediğiniz davetiye modelini belirleyebilirsiniz. Davetiye fiyatları, kullanıldıkları malzemeye, kâğıt cinsine ve baskı özelliklerine göre ayarlanmaktadır. Çok geniş bir taban fiyat aralığı vardır. Ucuz veya pahalı seçimden çok, sizin zevkinize uygun olan davetiyeyi seçmeniz önemlidir. Ancak unutmayalım ki, davetler bizim için özel anları kutlama niteliği taşımaktadır. Davet ettiğimiz kişilerde, bu anı paylaşmak istediğimiz, özel kişilerdir. Ne davetiye bir kâğıt parçasıdır, ne de gelen davetliler, sıradan kişiler. Bu yüzden davetiye metni hazırlanırken, kibar, nazik bir üslupla yazılarak, imla ve yazım kurallarına, dikkat etmemiz gerekmektedir.

www.sedefcards.com da yüzlerce çeşit davetiye modelleri bulabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu