Moda

Dar Kıyafet Giymenin İlginç Zararları

Zaman zaman kilo aldığınıza sizi sıkan kıyafetler mi giyiyorsunuz? Ya da sürekli dar kıyafetler giymeyi mi seviyorsunuz? Sizinle paylaşacağımız dar kıyafet giymenin zararları ile artık sizi zayıf gösterme pahasına sıkacak moda kıyafetlerden uzak duracaksınız.

  1. Varisli Damarlarınız Artar

Dar kıyafetler giydiğinizde kan dolaşımınızın zayıflaması sonucu varisli damarlarınız artış gösterecektir. Varis, damarların normal boyutundan daha fazla genişlemesi sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve kan dolaşımının zayıflaması da damarların vücudun ihtiyaç duyduğu kanı vücuda dağıtabilmesi için daha fazla genişlemesini gerektirir.

  1. Kan Akışı Engellenir

Dar kıyafetler kan dolaşımınızın yavaşlamasına neden olur. Bunun sonucu kendinizi gün içerisinde çok daha yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz.

  1. Nefes Almayı Güçleştirir

Dar kıyafetler soluk borunuza ve akciğerlerinize yaptığı baskıdan dolayı nefes almanızı güçleştirir. Bu neden ile hücrelerin oksitlenme hızı artarak erken yaşlanmanıza neden olabilir aynı zamanda konsantrasyon eksikliğine ve strese neden olur.

  1. Genital Bölgede Mantar Oluşumuna Neden Olabilir

Çok dar kıyafetler vücudun nem ve sıcaklığını arttırarak bakteri ve mantar oluşumunu arttırmaktadır. Özellikle genital bölgede mantar oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

  1. Sindirim Sistemini Yavaşlatır

Özellikle dar pantolon zararları arasında, dar kıyafetlerin sindirim sisteminizi sıkıştırması ve bunun sonucu hazımsızlık, mide ekşimesi gibi mide rahatsızlıkları gibi problemler yaşamanız yer almaktadır.

  1. Sırtınızı Ağrıtır

Bel ve leğen kemiği ağrılarının nedenlerinden birisi olarak gösterilen dar giyinme, hareket kabiliyetinizi kısıtlayarak sırt bölgenizde ağrılara sebep olmaktadır.

  1. Terlemeyi Arttırır

Dar kıyafetler vücudunuzun sıcaklığını arttırarak çok daha fazla terlemenize neden olur. Özellikle yaz dönemleri kötü kokuların oluşması için zemin hazırlar.

  1. Cilt Problemlerine Sebep Olur

Cildinizin nefes almasını önleyecek yapıda bir dar kıyafet, cilt hastalıklarına, kızarıklığa, batıklara ve kaşınmaya neden olabilir.

  1. Selülitleriniz Artar

Dar kıyafetler selülit görüntüsünü belirginleştirerek bacaklarınızın olduğundan daha selülitli görünmesine neden olacaktır. Aynı zamanda dar kıyafet zararları sonucu olarak kalçanızdaki yağ nodüllerinizin büyümesine neden olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu