Dekorasyon

Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilecek en önemli nokta banyonun büyüklüğüdür. Geniş banyolar daha kolay dekore edilirken küçük banyolarda biraz sıkıntı yaşanmaktadır. Bunun için bazı püf noktalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Banyolar kişisel tarzı yansıtan ortamlar olarak görülmektedir. Bu nedenle sadelikten hoşlanan kişilerin beyaz tercih etmesi önerilirken canlılığı sevenler için daha renkli dekorasyonlar tavsiye edilmektedir. Bu renklerden oluşan aksesuarlar banyolara ayrı bir hava kazandırmaktadır.

Genellikle banyolarda kozmetik ürünlerin nereye koyulacağı konusunda kararsızlık yaşanmakta hatta zaman zaman bunlar nedeniyle dağınık bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla bu ürünleri koymaya yönelik şık kutular, küçük kullanışlı dolaplar tercih edilebilir. Bu sayede dağınıklık ortadan kaldırılarak daha şık ve düzenli bir banyo elde edilmektedir.

Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekorasyonu yapmak için malzemelerin kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için banyoda küçük veya büyük mutlaka bir dolap olmalıdır. Aynı zamanda raf kullanmak da banyoyu kullanışlı hale getirmektedir. Bu dolaplara ya da raflara havlular, temizlik ürünleri gibi malzemeler rahatlıkla koyulabilmektedir.

Dekorasyon yaparken en önemli unsur sıradanlıktan kurtulmaktır. Bunun için banyo dolaplarının kapakları farklı renkler ile kaplanabilir. Böylelikle klasik renkler olan beyaz ve mavinin dışına çıkılmış, farklı bir banyo elde edilmiş olmaktadır.

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon

Küçük banyolar için dekorasyon yaparken öncelikle banyonun ferah görünmesi için doğru renkler tercih edilmelidir. Bu amaçla genellikle açık renkler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra banyoda havluları koymak amacıyla hasır sepetler, pratik raflara yer verilmelidir. Sepetler tavana kadar olan bölümlere yerleştirilebilir. Aynı zamanda klozet kapakları da değerlendirilmeli, imkân varsa üzerine metal raflar koyulmalıdır. Böylece eşyaları depolamak adına banyoda daha fazla alan elde edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu