Teknoloji

Bağımlı Gençlik ve Teknoloji Bağımlılığı

Teknolojinin geldiği son nokta, gerçekten pes dedirten gerçeklerle örülü bir tabakadır. Her gün kendisini yenileyen ve bu noktada asla geri durmayan bir noktaya sahip olan teknoloji, gençler arasında da bir bağımlılık haline geldi. Özellikle cep telefonlarının piyasaya çıkması, akıllı telefonların son derece revaçta olması, gençlerin ilgisini bu alana çekti. Hemen hemen her gencin elinde bu telefonları görmek mümkün, bu son derece normal bir davranış haline geldi.

Bağımlı Gençlik ve Teknoloji Bağımlılığı
Bağımlı Gençlik ve Teknoloji Bağımlılığı

Teknoloji Bağımlılığı ve Mücadele

Birinin çıkıp buna dur demesi beklenebilir belki ama konu teknoloji olunca, bu ne yazık ki mümkün olmayan bir durumdur. Adına teknoloji bağımlılığı denilen bu hastalık, yediden yetmişe herkesi sarmıştır. Bu durumda, bir şeylerin yapılması ve gençlerin ilgisinin bu noktadan çekilmesi gerekir. Bu alanda, birçok uzman araştırmalar yapmış, bu konuda paneller verilmiş, sempozyumlar düzenlenmiştir.

Ortaya çıkan sonuç, teknolojinin zararlı bir şey olmadığı ancak her şeyi ile buna teslim olmanın da son derece yanlış bir tutum olacağı karara bağlanmıştır. Düzenlenen seminerlerde söz olan uzmanlar, teknolojinin kendisini sürekli yenileyen bir güce sahip olduğunu, bu güçten lazım geldiğince yararlanmanın faydalı olabileceğini ifade etmişlerdir.

Bağımlı Gençlik ve Teknoloji Bağımlılığı
Bağımlı Gençlik ve Teknoloji Bağımlılığı

Bunun yanında ise teknoloji bağımlılığı adı altında ortaya çıkan hastalığa da özellikle dikkat çekmişlerdir. Çekilen bu dikkat neticesinde, daha bilinçli bir toplum yapısına kavuşmanın mücadelesi içerisine girilmesini ve bu noktada adımları atılmasını ifade etmişlerdir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu