Teknoloji

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler!

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler! Son zamanlarda popüler hale gelen TOGG yerli otomobil modelleri aslında 25 Haziran 2018 tarihinde meydana geldi.

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Merak Edilenler! Ülkemizin akıllı otomobili olarak bilinen ve sahip olduğu Türkiye’nin renkleri temasıyla 6 farklı modele sahip olmakta. Aynı zamanda 29 Ekim tarihinde bu serinin üretim fabrikasının açılması ve tam olarak vatandaşlara satışa sunulması bekleniyor. Peki TOGG ne demek?

TOGG markasının asıl açılımı Türkiye’nin otomobili girişim grubu anlamına gelmektedir. Baş harfleri kullanılarak bu marka oluşturulmuştur. Yerli otomobil için oluşturulan logonun ise doğu ve batı buluşması olarak ifade ediliyor.

TOGG Satış Tarihi

Yerli otomobiller oldukça büyük bir ilgi uyandırırken aynı zamanda pek çok kişi tarafından ne zaman satılacağı gibi sorular meydana geldi. Bu doğrultuda oluşturulmuş olan bu serinin bakan tarafından yapılan açıklamaya göre seri üretiminin 29 Ekim tarihinde gerçekleşeceği ifade edildi. Aynı zamanda diğer bir merak konusu olan fiyatları ise henüz net olarak belirtilmemiş olsa da yine bakan tarafından diğer elektrikli otomobillere göre daha farklı ve ucuz fiyatlar ile sunulacağı ifade edildi.

TOGG SUV Modelleri

İlk yerli otomobil TOGG için ise renkler ve modeller şimdiden belirlenmiş durumda. İlk kez resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirilen otomobil duyuları ile birlikte renkler ve görsellerin paylaşımı da sağlandı. Gerçekleşen paylaşım içerisinde 2023 senesinde ilk çeyrek dahilinde sunulacak olan elektrikli cihazlar Türkiye’nin renkleri serisi ile paylaşıldı.

TOGG içerisinde ülkemizden ilham alınması sağlanırken otomobile renkleri ve modelleri üzerinde Kapadokya, Pamukkale, Oltu, Gemlik, Kula ve Anadolu şeklinde seriler paylaşıldı.

TOGG Özellikleri

Yerli otomobil TOGG satışa sunulmasa dahi test aşamasında bulunuyor. Paylaşılan özellikleri içerisinde ise lityum iyon piller bulunduğu belirtiliyor. Tek şarj imkanı ile batarya oluşturulurken 300 kilometre ve 500 kilometre menzile sahip olacak. Araç içerisinde projelenatif fren sistemi yer alırken aynı zamanda 4 tekerden çekişli 400 HP gücünde 2 adet motor bulunması planlanıyor.

Özel olarak üretilmiş araç içerisinde 4G ve 5G internet bağlantısı yer alacak. Böylece meydana gelen arıza gibi problemler içerisinde uzaktan araç müdahalesi ayrıcalıkları oluşturulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu