Güzellik

Sivilceleri Kurutmak İçin Uygulayacağınız En Hızlı Yöntemler

Sivilce her yaşta özellikle kadınların yaşadıkları problemlerden biridir. Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin yanı sıra, regl döneminde, kilo alındığında veya stresli geçen günlerde sivilce ile karşılaşmak mümkün. Hiç olmadık zamanlarda çıkan sivilceler, gün boyu moralinizi mi bozuyor? Sivilceleri hızlı bir şekilde yok etmek için yöntem mi arıyorsunuz? O halde sivilceleri kurutmak için uygulayacağınız yöntemler ile kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Sivilcelerden kurtulmak için uygulayacağınız en hızlı yöntemlerden biri, sivilce çıkan bölgeye gece yatmadan önce diş macunu sürmektir. Böylece sivilceleriniz çok çabuk kuruyacak ve yok olacaktır.

Limon sivilceler üzerinde kurutucu bir etkiye sahiptir. Sivilcelerin yanı sıra, akne çıkan bölgeleri de temizleyecektir.

Birçok şeye iyi gelen sarımsak, sivilcelere de oldukça iyi geliyor. Bir diş sarımsağı ortadan ikiye ayırarak, sivilceleri bölgeye sürüp, yarım saat sonra durulayabilirsiniz.

Yumurta akı, sivilceleri kurutma özelliğine sahip olduğu gibi tüm yüze sürülerek maske olarakta kullanılabilir. Yumurta akını yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Karbonat, sivilceler üzerinde kurutucu bir etkiye sahiptir. Karbonat ile bir miktar suyu karıştırarak krem kıvamına getirin ve sivilce ile akne olan bölgelere sürün. Gece uyumadan önce sürdüğünüz bu karışımı sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın veya gündüz yüzünüzde 2-3 saat durduktan sonra durulayın.

Çilek, cilt güzelliği ve sivilceler üzerinde güçlü etkiye sahip bir meyvedir. Birkaç çileyi ezerek püre haline getirin ve dilerseniz tüm cildinize dilerseniz sivilcelerin üzerine sürerek uygulayın. Yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz. Sivilcelerini kurutmak isteyenler, bu yöntemlerden herhangi birini uygulayarak sivilcelerinden kısa bir sürede kurtulabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu