Dekorasyon

Şık Ve Kullanışlı Banyolar İçin İpuçları

Ev dekorasyonuna önem veren kişilerin sıklıkla kararsızlık yaşadığı alanlardan biri de banyolardır. Banyo dekorasyonu yaparken her zaman en kullanışlı olan dekorasyon aranmaktadır.

Şık ve kullanışlı banyolar için ipuçları insanlar tarafından ilgi görmektedir. Genellikle pek çok evde banyolar için ayrılan ölçüler daha küçük olmaktadır. Bu nedenle dekorasyon fikirlerine her zaman ihtiyaç vardır.

Fonksiyonel Banyolar İçin Pratik İpuçları

Fonksiyonel banyolar için pratik öneriler arasında ilk sırada banyo dolabı seçimi yer almaktadır. Buna göre lavabo altına dolap seçerken standart olan dolap modellerinin yerine daha fonksiyonel ve bol çekmeceli dolaplar tercih edilmelidir. Böylece hem kullanım alanı artmakta hem de daha şık bir banyoya sahip olunmaktadır.

Banyo dekorasyonunda standartların dışına çıkmak çoğunlukla işe yaramaktadır. Buna göre banyo dolapları duvara monte olan dolaplar yerine daha farklı modellerde seçilebilir. Banyoda kullanmak üzere tasarlanmış pek çok ayaklı, ince ve uzun banyo dolabı modeli bulunmaktadır. Üstelik bu dolapların birbirinden farklı renklere sahip olması banyo dekorasyonu bakımından avantaj sağlamaktadır.

Şık Banyolar için Dekorasyon Önerileri

Aydınlık olan banyolar her zaman daha ferah ve geniş görünmektedir. Bunun için eğer imkân varsa banyoya açılacak olan pencere her zaman kullanışlı olmaktadır. Aynı zamanda banyolarda sıklıkla yer sorunu yaşatan havlular için banyo lavabosuna bütünleşmiş olmuş havluluklar kullanılabilir. Böylece hem mekândan tasarruf edilmekte hem de farklı bir banyo dekorasyonu elde edilmektedir. Banyolarda duş kısmının tasarımı da kullanışlılık bakımından önemlidir. Genellikle bu alanda sabunluklar kullanılarak alan daraltılmaktadır. Bunun yerine niş şeklinde bölmeler kullanılarak daha geniş bir duş alanına sahip olunabilir. Bu kısım aynı zamanda duş alınan kısma modern bir görüntü de sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu