Güzellik

Saç Boyama

 

Saç boyama tekniklerinde ki ince meslek ayrıntıları nelerdir diye soracak olursanız tabi ki bu sırrı hiç bir meslek erbabı kuaför size ayrıntılı olarak anlatmayacaktır. Peki neden? Çünkü, saç boyama tekniğinin doğru ilerlemesi sadece saç boyasının kaliteli olmasıyla ilintili değildir. Adı üzerinde, bu iş tamamı ile yıllarını mesleğine adamış olan kişinin kazanımlarıyla doğru orantıdadır. Kuaför salonlarında müşteriye saç boyama hizmeti verilmeden önce müşteri boyanın içeriğini öğrenmek isteyecektir.

Kullanmış olduğunuz saç boyasının içeriğinde doğal olmayan ( kimyasal ) bileşenler var ise bu madde hakkında müşteriyi bilgilendirmek meslek etiği açısından öncelikli bir konudur. Saç boyama özellikle hamile bayanlar tarafından üzerinde çekince ile durulan işlemler arasında yer almaktadır. Tabi ki günümüzde amonyaksız saç boyama işlemleri de bulunmaktadır. Müşterinin saç boyamaya karşı çekincesini aktarılan doğru bilgilerle aşmak mümkün olacaktır.

Sonuç olarak yukarıda bahsettiğim saç boyama tekniğinde yılların kazanımları sonucunda edinilen engin bilgi birikimi devreye girecektir. Müşteri, sorusuna kesin ve kısa cevaplar almak isteyecektir. Saç boyama işlemi sonrasında boyanın saça etkisinin hangi yönde olacağı konusunda ( olumlu-olumsuz) net olarak beklenenin üzerinde bir çalışma sergileyip saç boyama işleminin seyrini müşteriye doğru olarak aktarmak gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu