Eğitim & Kurs

Oyunculuk Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu olmak istediğinizde bunun hakkını verebilmeniz için çok çalışmanız gerekecektir. Kendi alanında uzman kişilerden alacağınız eğitimler de sizi geliştirecektir.

Üniversitelerin konservatuar bölümlerine girebilmeniz için aranan kriterler tamamen farklı ve sizi seçmeleri için ayırt edici özelliklerinizin olması ve etkileyici olmanız beklenir. Alacağınız eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu düşünecek olursak seçeceğiniz kursların da size katkı sağlayacak olması çok önemlidir.

Kurumsal Geçmişlerini Araştırın

Eğitim almak isteyeceğiniz kursun uzun uzman kadrosuyla uzun zamandır bu işi yapıyor olmasını beklemelisiniz. Daha önce eğitim verdikleri oyuncuların varlığı ve bu oyuncuların kariyerlerinin ne kadar iyi oldukları size referans olmalıdır.

Eğitmenlerin Oyunculukla İlgili Bağlarını Araştırın

Kursta eğitim veren eğitmenlerin daha önce oyunculuk yapıp yapmadıkları ve işlerinde ne kadar ilerleyebildikleri size katacakları açısından çok önemlidir. Daha önce oyunculuk yapmamış ve bu işle hiçbir ilgisi olmayan eğitmenlerin verdikleri eğitimler teoride iyi olsalar bile uygulamada eksik kalacağından size faydası olmayacaktır. Bu nedenle oyunculuk eğitimi veren eğitmenler çok önemlidir.

Kurs Bitiminde Vereceği Desteği Araştırın

Kursu bitirdikten sonra size iş ve kayıt olmanız gereken cast ajanslarıyla ilgili de yardımcı olmaları beklenmelidir. Kurs bittikten sonra alacağınız sertifika tabiki önemli olacaktır ancak sektörün içinde olan bu kursların sizleri projelerde yer alabilmeniz için yönlendirmeleri beklenir.

Verdikleri Eğitim İçeriklerini Araştırın

Eğitmenlerin ne kadar önemli olduğu kadar hangi konularda eğitim verecekleri de önemlidir. Kurs süresi boyunca sizlere öğretilecek konuların oyunculuk yaparken size katacaklarını da araştırmanız gerekecektir.

Oyuncu olmanıza destek olacak bu eğitimler çok önemli olsa da asıl önemli olan sizin bu eğitimlerin üzerine ne koyacağınızdır. Nasıl oyuncu olunur? sorusundan çok nasıl daha iyi oyuncu olunur? sorusuna cevap aramanız daha faydalı olacaktır. Ne kadar eğitim verilirse verilsin eğer siz kendinizi geliştirmek için çaba göstermiyorsanız alacağınız eğitimin hiçbir anlamı olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu