Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonunda Yapılan 10 Hata Nelerdir?

Mutfak dekorasyonunda yapılan 10 hata listesinde çeşitli yanlış fikirler yer alır. Günümüzde mutfak dekorlarında sıklıkla yanlış fikirler uygulanır.

Mutfak dekorasyonunda yapılan hata çeşitleri mutfakların keyifli kullanım sürecini kısaltıyor. Özelliklede gençler arasında bu konuda çeşitli sağlıklı bilgilere gereksinim duyulur. Günümüzde mutfak dekorlarında uygulanan yanlış önerilere birkaç örnek olarak şunlar sunulur;

1-Konforu Arka Plana Atmak

Mutfak alanları sürekli olarak kullanılan bir alandır. Bu yüzden de mutfakların konforu ön planda olması gerekiyor. Doğru mutfak dekorları için ilk koşul konforun sağlanması olur.

2-Havasız Bırakmak

Mutfaklarda sürekli olarak yiyecekler pişer. Bu durumundan kaynaklı olarak mutfak dekorlarının sürekli havalandırmaya uygun olacak şekilde olması gerekir

3-Sürekli Karmaşalı Bulundurmak

Karmaşık mutfak dekoru; mutfağın kullanım alanını daraltır. Bu yüzden de mutfak dekorlarında düzenin ön planda olması gerekir.

4-Yanlış Dolap Tercihleri

Mutfak alanını toplayan ya da birleştiren dolaplardır. Doğru mutfak kullanımları için doğru dolap tercihlerinin sağlanması gerekir. Mutfak dekorasyonunda dolap tercihleri uzun vadeli düşünülerek yapılmalıdır.

5-Doğru Aydınlatmayı Kullanmamak

Mutfak alanlarının kullanımlarında aydınlatmalar önemlidir. Doğru aydınlatmalar ile birlikte mutfaklarda daha düzenli kullanımlar oluşur. Özelliklede estetik görünümler için mutfak dekorlarında aydınlatmaların doğru tercih edilmesi gerekir.

6-Renkler Konusunda Çeşitlilik Sağlamak

Mutfaklarda oldukça fazla zaman geçer. Bu yüzden renk çeşitlilikleri ile mutfakların göz yormaması gerekir. Mutfak dekorasyonunda her zaman sade ve uyumlu renkler önerilir.

7-Genelleme Dekorasyon Yapmak

Kişisel alanlar arasında mutfaklarda yer alıyor. Bu yüzden de genelleme mutfak dekorları kişilerin o alanı benimsemesine engeldir. Mutfaklarda kişisel dekorasyonun yer alması gerekir.

8-Eşyaları Erişilmez Yerlere Bırakmak

Genel olarak mutfaklarda sürekli olarak farklı eşyalar kullanılır. Eşyalar her zaman için el altında yer alması gerekir. Mutfak dekorasyonunda eşyalar erişilmez yerlerde olursa; mutfağın kullanım alanı daralır.

9-Kullanışlı Olmasından Daha Çok Estetiğe Önem Vermek

Sürekli vakit geçiren bir alan olarak mutfaklar kullanılır. Mutfak dekorasyonunda estetiğin ikinci planda yer alması gerekir. Çünkü mutfaklarda öncelik kullanışlılık olur.

10-Çöp Kovasını Yanlış Yerde Bulundurmak

Çöp kovaları sürekli olarak mutfaklarda kullanılır. Mutfak dekorasyonunda doğru çöp kovası kullanımları kapalı yerlerde olur. Böylece çöpler mutfakta koku yapmazlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu