Moda

Mürdüm Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir?

Mürdüm Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir? Ana renklerin karışımından meydana gelmiş birbirinden farklı tonlar vardır. Bunlardan biri olan mürdüm rengi hangi renklerle uyumludur? Yazımızda bu konuyu ele alalım.

Mürdüm Rengi ile Uyumlu Renkler Hangileridir? Birçok kimse bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Farklı bir ton olan mürdüm rengi pek çok yerde kullanılmaktadır. Bu tür seçimler yaparken ön bir araştırma gerekir. Bu rengi kullanırken doğru renklerle uyumuna dikkat etmek yerinde olacaktır. Bizde yazımızda mürdüm nasıl bir renk, hangi renklerle uyumludur? Genel anlamda bundan bahsedeceğiz.

Mürdüm Rengi

Adını mürdüm eriğinden alan bu renk asil ve ihtişamıyla tercih edilir. Mor, kırmızı ve siyah renklerin karışımından oluşan mürdüm renginin kendine has bir çekiciliği vardır. Giyimden, dekorasyona kadar birçok yerde bu renk tamamlayıcı olarak kullanılır. O zaman bizde yazımızın devamında mürdüm renginin hangi renklerle uyum içerisinde olduğunu ele alalım.

Mürdüm Rengi Hangi Renklerle Uyumludur?

Mürdüm rengi baskın bir renk olduğu için yanında daha yumuşak tonların kullanılması uyumlu bir kombinasyon oluşturacaktır. Bu renklerin en başında pudra, vizon, krem, bej, nude, ekru, somon, gri, lila , gold, siyah gelir. Mürdüm rengiyle bu renkleri kullanmak yerinde olacaktır.

Mürdüm rengi giyimde oldukça sık tercih edilir. Bunların başında elbise, pantolon, gömlek gibi birçok yerde rastlanır. Genelde mürdüm rengi elbise kombinlerinde oldukça sık kullanılır. Tamamlayıcı parça olarak pudra, krem, gold, lila, gümüş detaylı takı, ayakkabı ve çantalar kullanılır. Lacivert ve yeşil gibi renklerle de ilginç bir uyum sağlanabilir. Tabi ki abartıya kaçmadan yapılmalıdır.

Ev dekorasyonunda da oldukça tercih edilen mürdüm rengine koltuklarda, halılarda, tablolarda rastlamak mümkündür. Genelde dekorasyonda mürdüm ile uyumlu renkleri gri, krem, mor, ekru, beyaz olarak sıralamak mümkündür. Son zamanlarda mürdüm renginin birçok koltuk takımında kullanılması bunların daha yumuşak geçişli renklerle kullanımını sağladı. Bunun yanında asilliği, ihtişamı ve gösterişi yansıtan mürdüm rengi perdelerde kullanımı da mümkündür. Bej koltukların ve mor aksesuarlarla oldukça şık duracaktır. Tüm bunlara bakıldığında mürdüm oldukça tercih edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu