Dekorasyon

Kış Aylarına Uygun Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kış Aylarına Uygun Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Kış aylarında, özellikle havanın da kararması gibi doğa olayları karşısında, evlerdeki yaşam alanlarına kasvet çökmektedir.

Kış Aylarına Uygun Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Kışın evlere çöken kasveti ortadan kaldırmanın, yaşam alanlarını hem daha keyifli hem aydınlık hem de davetkar bir hale dönüştürmenin yolları bulunmaktadır. Bunun için ilk önerilen işlem, özenli bir dekorasyon tasarlanmasıdır. Harekete geçilecek ilk eylemi ise, sıcak renkler ve renk tonları ile boyanmış duvarlar oluşturmaktadır. Özellikle kullanılacak ahşap özellikli aksesuarlar, dekorasyona sıcaklık katmaktadır.

Seçilen Eşyalarla Dağılan Kasvet

Kış aylarının kasvetinden yaşam alanlarını kurtaracak ve odalara sıcaklık katacak dekorasyon girişimi, hem Kilim hem de halıların sıcak dokulu seçimleri ile gerçekleşebilmektedir. Yaşam alanına yerleştirilen çiçekler ile minderler, kasvetli dokuyu bir nebze olsun giderilebilmektedir. Yatak odasında kullanılacak olan battaniyelere nazaran salondaki oturma grupları üstünde tercih edilecek şallar, evin kasvetli havasını dağıtmaya yetmektedir. Battaniye ve şalların renk ve desen dokusu, yaşam alanlarındaki kasveti dağıtmaya yetecektir.

Kış aylarının kasvetli havasını dağıtmaya yarayacak olan küçük dokunuşlar dan biri de, evin içerisinde doğal özellikli kokulara yer vermektir. Bu amaçla koku tedavisi uygulana bilmektedir. Doğal ve mükemmel bir koku, ev içerisindeki tüm yaşam alanlarının havasını anında değiştirebilmektedir. Bunu elde etmek için esans özellikli yağ yayıcı difüzörler kullanılabilmektedir. Doğal kokuları ve yapıları ile özellikle tercih edilen tütsüler, evdeki havayı bir anda değiştirebilecek özellik göstermektedir. Koku tedavisinin gücünden istifade etmek ve sabah kalkıldığında ya da akşam yatıldığında bu gücü kullanmak gerekmektedir. bergamot ile lavanta ve tarçın gibi kokular, kasvet için kullanılabilmektedir.

Aydınlatma ile Gelen Sıcaklık

Kasvetli havayı dağıtan en önemli unsurlar arasında yer aydınlatmaları yer almaktadır. Tavan aydınlatmasının aksine yerden tavana yansıyan ışık huzmesi, kasvetli havayı yok etmektedir. Masa yahut da duvar ile bakır telli aydınlatma lambaları, sıcak tondaki ampuller sayesinde yaşam alanı içerisinde sıcak bir hava meydana getirmektedir. Yerlere ve belli noktalara minderlerin serpiştirilmesi, yaşam alanı içerisinde hem davetkâr hem de sıcak bir hava oluşturmaktadır. Farklı desen ve boyutlarda yaşam alanının genel dokusuna uygun renkteki minderler, ilave oturma alanları oluşturmakta ve odaya renk katmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu