Teknoloji

Huawei P20 Pro’nun Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Huawei’nin amiral gemisi P20 Pro yurtdışında 899 euroya satılıyor. Türkiye fiyatı ise Huawei atrafından açıklanan resmi rakamlara göre 4.999 TL olacak.

Huawei Amiral Gemisi

Geçen ay Huawei’nin tanıttığı amiral gemisi P20 Pro ülkemizde de merakla beklenen bir üründü. Özellikleri tanıtılan ürünün, beğenisini kazanan kişilerce fiyatı merak ediliyordu. Fiyat beklenenden daha uygun diyebiliriz. Android akıllı telefon olan bu cihazda 40 megapiksel arka kamera bulunuyor. Sunulan fiyat bu özelliğe göre oldukça makul bulundu.

Huawei P20 Pro Fiyatı

Huawei’nin en gelişmiş ve son modeli olan P20 Pro fiyatı yurtdışında 899 eurodan satışa çıkıyor. Ülkemizde ise şu anki euro kurundan yaklaşık olarak 4.500 TL’ye tekabül ediyor. Euro kurundaki fahiş yükseliş ve dalgalanmalar nedeniyle cihazın fiyatı büyük merak konusuydu. Cihazın vergisiz fiyatı yaklaşık 3.660 TL olarak duyuruldu.

Vergilerin de eklenmesi ile cihazın fiyatı yine katlanacak. Vergisiz 3.660 TL olan ürün, vergilerle beraber 5 bin lirayı bulacak. Huawei Türkiye için resmi satış rakamını açıklayarak tüm belirsizliklere son verdi. Cihaz ülkemizde 4.999 TL ile satışa çıkacak.

Uygun Fiyat

Huawei tarafından açıklanan bu fiyat diğer markaların amiral gemilerine göre biraz daha ucuz bulundu. Android alanındaki en büyük rakip olan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S9 Plus 5.199 TL’ye satılırken, Apple’ın amiral gemisi İphone X ise 5.299 TL’den satılıyor. Hemen hemen bu cihazlarla aynı özelliklere sahip olan Huawei P20 Pro’nun fiyatı bekleyenlerini sevindirdi.

Cihaz 6.1 inç ekran, full HD çözünürlük, Kirin 970 işlemci, 40 20 ve 8 megapiksel 3 arka kamera ve 24 megapiksel ön kamera, 4000 mah pil, ANdroid 8.1 Oreo gibi gelişmiş özellikler içeriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu