Güzellik

Göz Şekline Göre Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner Nasıl Çekilir

Bayanların son yıllar da en çok tercih ettikleri makyaj stilleri arasında yer alan eyeliner çekmek her göz yapısına uygun olacak şekilde farklı stiller de tercih edilir. Eyeliner modellerinde kuyruklu, ince, kalın, kedi stil gibi pek çok eyeliner modeli her göz yapısına uygun olacak şekilde tercih edilebilir. Yuvarlak gözler, çekik gözler, patlak gözler, çukur gözler, birbirine yakın gözler ve birbirine uzak gözler şeklinde pek çok göz şekli ve göz şekline uygun eyeliner modeli vardır.

Yuvarlak Gözler İçin Eyeliner Modeli

Yuvarlak gözler için en uygun eyeliner modeli yuvarlak gözleri daha düz ve çekik göstermek içinde kenarlarına kuyruk şeklinde uzun ve kalın olacak şekil de eyeliner çekebilirsiniz. Ayrıca yuvarlak gözlere uygun olarak dış kenarlara kalın eyeliner çekerek iç kısımlara çok ince bir çizgi şeklinde çekmelisiniz. Yuvarlak gözlerinden rahatsız olan kişiler için kuyruklu eyeliner modelleri sizler için en uygun makyaj modellerindendir.

Çekik Gözlere Uygun Eyeliner Modeli

Çekik gözler için en uygun eyeliner çekme modeli ince olacak şekilde çok uzun olmayan sadece göz kapağı çizgisi boyunca çekilen bir hat şeklindedir. Çekik gözlerin aslında eyeliner çekmeye ihtiyaç duymamasına rağmen özel geceler de ve şık mekânlara gidildiğinde eyeliner çekmek isterseniz kuyruksuz olacak şekilde eyeliner çekmeniz gerekmektedir. Bu şekil de son derece hoş bir makyaj elde edebilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu