Güzellik

Göz Çevresini Gençleştirmenin Yolları Nelerdir?

Göz Çevresini Gençleştirmenin Yolları Nelerdir? Gözlerimiz çevremizle iletişimde en önemli unsurdur. İnsanlarla etkileşimimizi gözler sayesinde gerçekleştiririz.

Göz Çevresini Gençleştirmenin Yolları Nelerdir?  Biriyle tanıştığımızda ilk izlenimi gözler verir. Duygularımızı gözlerimizle hissettirir, sevdiklerimize gözlerimizle dokunuruz. Hayatımızda bu denli önemli bir yere sahip olan gözlerimizin görünüşü tüm bu etkenlerin olumlu veya olumsuz olacağını da belirler. Bakımlı ve güzel görünen göz çevresi her zaman olumlu izlenim oluştururken, yaşlı görünen, bakımsız göz çevresi olumsuz izlenime sebep olur.

Kırışıklıklar, kaz ayakları, göz altı morlukları, sarkık üst ve alt göz kapakları ve şişlik gözlerin bakımsız görünmesine buna bağlı olarak yüzün yaşlı görünmesinde etkilidir.

Peki, göz çevresini genç göstermenin sırrı nedir? Göz çevresini gençleştirmek için neler yapılabilir?

Göz Çevresini Gençleştirmek Yapmanız Gerekenler

  • Makyaj: Göz altı morluklarını kapatacak kapatıcı, göz içine beyaz ya da krem rengi kalem sürülmesi, aydınlatıcı ve doğal tonlarda makyaj yapılması göz çevresinin daha doğal ve genç görünüme kavuşmasında yardımcı olur.
  • HA Dolgusu: Hiyaluranik asit adı verilen, aslında vücudumuzda da var olan bir maddedir. Bu yöntemle yağ hücresi enjeksiyonu yapılır. Üst göz kapağında çökmüş ve çukur alan doldurulur, alt göz kapağında göze yakın yanak doldurularak çökmüş kapaklar daha genç görünür. Eğer doğal yöntemler denediyseniz ve etkili olmadıysa kendiniz için bunun gibi ameliyatsız küçük bir girişimde bulunabilirsiniz.
  • Uyku: Uyku düzeniniz göz çevresi görünümü için çok önemlidir. Günde aynı aralıklarla en az sekiz saat uyku gözlerinizin yorgun ve yaşlı görünmesini engeller.
  • Bakım Ürünleri: İçeriğine ve kalitesine güvendiğiniz bakım ürünlerini kullanım talimatına uyarak düzenli aralıklarla aksatmadan kullanmanız yararlı olacaktır.
  • Beslenme: Vücutta kolajen seviyesi yeterli ise kırışıklık daha az görülür. C vitamini yüksek sebze ve meyveler kolajen açısından zengindir( çilek, mango, mandalina gibi.)A vitamini içeren yiyecekler ve yeşil çaylar da genç görünüme kavuşmanızda katkı sağlayacaktır.
  • Doğal Çözümler: Şiş gözler için sabahları zeytinyağı ile soğuk çay poşeti, salatalık kullanılabilir. Göz altı morlukları için patates dilimleri veya çilek dilimlerini bölgeye uygulayabilirsiniz. İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesi göz altlarınız için faydalı olabilir. Tüm bu işlemleri göz çevresine beşer dakika uygulamanız yeterli olacaktır.

Güneşe fazla maruz kalmamak ve güneş kremi kullanmak da kırışmayı önleyecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu