Güzellik

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Maske Tarifi

Bilindiği gibi 30’ lu yaşlarla birlikte insan, göz çevresinde kendini hissettirmeye başlayan kırışıklıklarla tanışır. Bu kırışıklıklar, göz bölgesinde derinin ince ve hassas olmasının kaçınılmaz bir sonucudur.
Özellikle kadınlarda olumsuz duygular yaratabilen, göz çevresi kırışıklıkları, doğanın bir kanunudur. Bu kırışıklıklarla doğal yöntemler kullanarak tamamen savaşılamaz ancak göz çevresine  uygulanan düzenli bir bakım ie kırışıklık oluşumu yavaşlatılabilir.
Göz çevresini nemlendiren ve kırışık oluşumunu yavaşlatan göz kremlerine servet ödemenize gerek yok. Evde bulacağınız doğal malzemelerle kendi göz çevresi bakım ürününüzü yapabilirsiniz.
Doğal göz çevresi maskesi
Göz çevresi için bakım maskesi hazırlamak için iki dilim salatalığı kabuğu ile birlikte iyice eziniz ve salatalığı bir tatlı kaşığı hindistancevizi yağı, bir çay kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı  zeytinyağı ile karıştırınız. Bu maskeyi göz çevresine uyguladıktan sonra bir saat bekleyerek, maskeyi temizleyiniz.
Göz çevresi için hindistancevizi yağı  ile hazırlayacağınız bir diğer maskeyi de şu şekilde hazırlayabilirsiniz: bir tatlı kaşığı hindistancevizi yağını bir tatlı kaşığı süt ile karıştırın ve bu karışıma birer çay kaşığı badem yağı, zeytin yağı ve portakal yağını ekleyerek maskeyi bir tatlı kaşığı gül suyuyla karıştırdıktan sonra 1 saat göz çevrenizde bekletin.
Göz ve ağız çevresi için çilek maskesi
Göz çevresini nemlendirerek kırışıklık oluşumunu önleyen, aynı zamanda ağız çevresi kırışıklıklarını da onaran bir maske hazırlamak için bir çileğin yarısını iyice ezin ve bir tatlı kaşığı domates suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı portakal yağı ile bir tatlı kaşığı sodayı çilek ezmesi ile özdeşleştirerek karışımı süte batırdığınız makyaj pamuğu ile göz çevrenize ve ağız bölgenize uygulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu