Dekorasyon

Eviniz İçin Yeni Dekorasyon Fikir ve Önerileri!

Eviniz İçin Yeni Dekorasyon Fikir ve Önerileri! Evinizi yeni bir stille dekore etmek hayatınızda yapabileceğiniz en eğlenceli şeylerden biridir. Bizde bu yazımızda ev için dekorasyon fikir ve önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Eviniz İçin Yeni Dekorasyon Fikir ve Önerileri! Evinizi kendi zevkinize göre dekore etmenin birçok farklı avantajı da vardır. Öncelikle evinizi kendi beğenilerinize göre dekore ederek estetik ve konforlu bir alana sahip olabilirsiniz. Eğer eviniz için yeni dekorasyon fikirleri arıyorsanız aşağıdaki önerilerden de faydalanabilirsiniz.

Mevsimlere Göre Dekorasyon

Herkesin en çok sevdiği bir mevsim mutlaka vardır. Bazıları bahar mevsimini sever, bazıları ise sonbahar mevsimini. Evinizi de sevdiğiniz mevsime göre dekore edebilirsiniz. Bahar mevsimine göre evinizi dekore etmek için evinizde çiçek desenli eşyalara ve objelere yer verebilirsiniz. Koltuk örtülerinizi, perdelerinizi, masa örtülerinizi ve sandalye kılıflarınızı çiçek desenli kumaşlardan seçerek evinizde bir bahar havası yaratabilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Çiçek desenli eşya ve objeler evinize yeni ve ferah bir atmosfer katabilir. Ancak bu desenleri fazla kullanırsanız evinizin dekorasyonunu ağırlaştırabilirsiniz.

Dekorasyon Stilleri

Evinizi dekore etmek için farklı dekorasyon stillerini de kullanabilirsiniz. Son yıllarda trend olan dekorasyon stillerini internetten inceleyerek bu stiller arasında bir seçim yapabilirsiniz. Günümüzün en popüler dekorasyon stilleri Zen, Osmanlı ve Moroccan stilidir. Zen stili evlerde az eşyanın kullanıldığı, iç mekanlarda huzurlu bir ortam yaratmaya dayanan bir dekorasyon stilidir. Zen stilinde siyah ve beyaz renkler ağırlıklı olarak kullanılır. Osmanlı stili ise daha çok, Osmanlı dönemini çağrıştıran objelerin kullanılmasıyla oluşturulur. Örneğin sedirler, ibrikler gibi Osmanlı dönemine ait eşya ve objeler bu stilde sıkça kullanılır. Aynı zamanda Osmanlı stilinde yeşil, mavi ve altın sarısı renklerine ağırlık verilir. Moroccan stili ise Fas stilidir. Fas stilinde ağırlıklı olarak topraktan yapılmış eşyalar kullanılır. Aynı zamanda bu stilde canlı renklere yer verilir.

Renkler

Evinize yeni ve farklı bir hava katmak istiyorsanız sadece evinizdeki renkleri değiştirerek de bunu başarabilirsiniz. Örneğin duvarlarınızı farklı renklere boyayarak evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda perdelerinizi farklı renklerde seçerek veya duvarlarınıza çeşitli renklerde tablolar asarak da evinizin tasarım stilini değiştirebilirsiniz. Örneğin düz renkli bir duvarınıza canlı ve parlak renklerde bir resim veya obje asarak evinizin dekorasyonunda çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu