Güzellik

Cilt Bakımında Doğal Taşların Etkisi Nedir?

Cilt Bakımında Doğal Taşların Etkisi Nedir? Doğal taşlar gümünüzde güzellik sektörünün vazgeçilmez bir parçası. Yüzyıllardır kadın ve erkekler taşların sihrine ve gücüne inanıyor ve cilt üzerinde kullanıyor.

Cilt Bakımında Doğal Taşların Etkisi Nedir? İlerleyen süreçlerde de bilimsel çalışmalarla birlikte kanıtlanmış etkileri bilinmekte. Taşların içeriğinde bulunan ve her taşa özgü ayrı ayrı minerallerin insan vücuduna ve özellikle cildine faydası kanıtlanmıştır.

Doğal Taşların Güzellik Üzerinde Etkileri

Güzellik ve bakıma dair her şey konuşulurken taşların etkilerini görmezden gelmek tabii ki mümkün değil. Bu taşlardan özellikle kuvars cildi gençleştiren, sakinleştiren, sebumu dengeleyen bir özelliğe sahiptir. Bu taşın orijinallerini bularak aktif hale getirdikten sonra cilde masaj yapmak, cildin genç görünümünü koruması açısından oldukça faydalıdır. Kuvars taşının aktif hale getirilmesi vücut ısısıyla taşı birleştirerek yapılmaktadır. Bunun yanı sıra son dönemlerde oldukça meşhur olan Rüşur taşı da ciltte bir peeling etkisi yaratarak cilt lekeleri, koyu halka görünümü, sivilce ve akne eğilimini ortadan kaldırır ve sebumu dengeleyici özelliği vardır. Rüşur taşını aktif etmek için bir parça kopararak su ile ıslatmak ve eritmek gerekmektedir. Bu sayede cilde rahatlıkla uygulanabilir. Bunun dışında ülkemizde sıklıkla bulunan ve neredeyse herkesin evinin bir köşesinde duran topuk taşlarının mucizesini de anlatmak gerekir. Topuk taşı özellikle ölü deri ve çatlak görünümünü en aza indiren taşlardandır. Bu kuru veya nemli cilde fazla baskı uygulanmadan ileri geri hareketlerle uygulanmalıdır. Özellikle duştan sonra yumuşayan artık derileri bu taş sayesinde yok edebilirsiniz. Cildin rahatlaması için kullanılan spa taşları da oldukça mucizevidir ve cilt altı tabakalara kadar inerek kas gevşemesine de yardımcı olur.

Doğal taşların kullanımı güzellik ve bakıma dair her şey hakkında bizlere mucizevi ipuçları verir. Fakat her taş her cilt tipine uygun olmayabilir. Taşların içeriğinde bulunan ağır metal ve minerallerden dolayı her taşın kullanım alanı ve kullanılması gereken cilt farklıdır. Özellikle kimyasal bakımlardan sonra doğal taşların kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Taş içeriklerinin de cilt ihtiyaçlarını doğrudan karşılaması oldukça önemlidir. Bu konu hakkında detaylı bilgilere bir dermatoloğa veya güzellik uzmanına sorarak ulaşabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu