Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Yulaf İle Cilt Maskesi

Yulaf İle Cilt Maskesi

Yumuşak ve bebeksi bir tene sahip olmak, herkesin hayal ettiği bir şeydir. Kötü hava şartları ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cildimize, özel bir bakım yapmazsak sağlıklı bir cilde sahip olmamız mümkün değildir. Evde yapılan güzellik maskeleri sayesinde, hem cildimize bakım yapıp, korumak hem de istediğimiz sonucu almak, aslında çok kolay. Özellikle yulaf ile cilt maskesi sayesinde, yumuşacık bebeksi bir cilde sahip olmamız hiç de zor değil.
Yulaf İle Cilt Maskesi Malzemeleri
2 çorba kaşığı yulaf unu
1 çorba kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı bal
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı gül suyu
1 çay kaşığı jojoba yağı

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Maskeyi hazırlamak için, öncelikle yulaf unu ile suyu kısık ateşte koyulaşana kadar pişirelim. Pişirdiğimiz yulaf unu iyice soğuduktan sonra, gülsuyu hariç tüm malzemeleri yulaf ununun içine katarak karıştıralım. Artık maskemiz hazır. Temizlenmiş cildimize ince bir tabaka halinde sürdüğümüz maskemizi, yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak iyice temizleyelim. Ardından kuruladığımız yüzümüze, bir pamuk yardımı ile gülsuyunu sürelim ve yıkamadan bu şekilde bırakalım. Ayrıca yatarken her gece gül suyu ile cildimizi temizlemek de cildimiz için, çok yararlı yöntemlerden biridir. Bu uygulamayı yaparak da cildinizin ne kadar rahatladığını göreceksiniz.
Yulaf ile cilt maskesi uygulamasından sonra, cildiniz yumuşak ve sağlıklı görünecektir. Ayrıca evde yapılan güzellik maskeleri sayesinde, pek çok cilt sorununuza da, çözüm bulmanız mümkün olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu