Dekorasyon

BAHÇENİZİN DEKORASYONUNU YENİLEYİP HAYATINIZA YENİLİK KATIN

 

BAHÇENİZİN DEKORASYONU

Bahçenizin dekorasyonundan sıkıldıysanız ve yeni bir dekorasyon istiyor iseniz birçok dekorasyon çeşidi bulunmaktadır. Taşları, çeşmeleri, çiçekleri, bitkileri, mobilyaları, aksesuarları ve aydınlatma sistemlerini kullanarak evinizin bahçesine farklı bir hava katabilirsiniz. Bahçenizin büyük ya da küçük olmasının bir önemi yoktur. Bahçenizin şekline uygun bir planlama yaparak çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

 

Bahçenize Özel Dekorasyonlar

Bahçenizin dekorasyonunu kendi zevkinize uygun olarak tasarlayabilirsiniz. Çiçekleri ve bitkileri sevmiyor iseniz ve uğraşmak istemiyor iseniz çiçeklere ve bitkilere bahçenizde daha az yer ayırıp onun yerine farklı aksesuarlara yer verebilirsiniz. Mesela bahçede çok fazla vakit geçirmek istemiyor iseniz sadece hava almak istiyor iseniz bahçenizin bir köşesine çardak kurabilirsiniz. Aileniz ile ve sevdikleriniz ile mangal yapmayı seviyor iseniz bahçenizin bir köşesine mangal köşesi kurabilirsiniz. Bu yüzden bahçenizi dekore etmeden önce oturup bahçemde neler yapabilirim diye düşünmeniz gerekir. Bazen sadece kitap okuyabileceğiniz bir hamak ya da dinlenme köşesi size yetecek iken bazen ise misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz ve oturup dinlenebileceğiniz oturma grubuna ihtiyacınız olabilir.

Bahçenizi Güzel Gösterecek Bitkiler

Bahçenizi Güzel Gösterecek Bitkiler

Bitkiler bahçenizi güzelleştirir. Bahçe denildiği zaman da akla ilk gelen bitkilerdir. Bazen küçük çiçekler ile bahçe süslenebilir iken bazen ise çam ağaçlarını bahçenize dikebilirsiniz. Bunun yanında küçük bitkileri küçük bahçelerde kullanmanızda fayda vardır. Büyük bahçelerde ise çam ağaçları gibi ağaçları kullanabilirsiniz. Bahçenizi güzelleştirmek için uzun süre açan bitkileri kullanabilirsiniz. Farklı sürelerde açan bitkileri kullanır iseniz bahçeniz daha çok rengarenk durur. Bahçenizdeki bitkiler kışın döküldüğü zaman kışın da açacak bitkileri kullanır iseniz kışında bahçeniz rengarenk durur. Ayrıca çam ağaçlarını seviyor iseniz tüm yıl yapraklarını dökmeyen çamlardan dikebilirsiniz.
Bahçenizin güneş alan bölgelerine güneşi çok seven bitkileri seçebileceğiniz gibi gölge seven bitkileri gölgelik bölgelere dikebilirsiniz. Suyu az seven ve bakımı kolay olan bitkileri seçmiş olsanız bile bitkiler ile ilgilenmeniz gerekir. Bu yüzden hortumu dolandırıp bitkileri sulamak yerine bahçeye çeşme yaptırabilirsiniz. Böylece suya daha yakın olursunuz. Bahçenizde bitkilerin yerlerini düzenlerken çeşmeye yakın yerlere dikerseniz sulamanız daha kolay olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu