Hamilelik

Doğum Çantası Ne Zaman ve Nasıl Hazırlanmalıdır?

Doğum Çantası Ne Zaman ve Nasıl Hazırlanmalıdır? Yeni anne adayları doğum anı artık geldi çattı, bu dönemde mutlaka bir doğum çantası hazırlamak gerekir. Bu yazımızda yeni anne adayları için doğum çantasında neler bulunmalıdır? Sorusunun cevabını ele alacağız.

Doğum Çantası Ne Zaman ve Nasıl Hazırlanmalıdır? sorusu birçok kişi tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır. Özellikle yeni anne olacak kişilerin merak ettiği bu durumda doğum anında gerekli olan eşyaların alınması gerekir. Yani bu eşyalar yeni doğum yapan anne ve yeni dünyaya gözlerinin açan bebeğin ihtiyaçlarını içeren bir çanta olup birçok açıdan onlara kolaylık sağlayacaktır.

Anne adayı için özel bir araç olarak görülen doğum çantasında neler bulunmalı sorusunun cevabı olarak sizler için bu yazımızı ele aldık.

Doğum Çantası Ne Zaman Hazırlanmalıdır?

Doğum çantasının yanı sıra doğum çantasının hazırlanma zamanı da önemlidir. Doğum çantası ne zaman hazırlanmalıdır. Sorusuna bakacak olursak özellikle bu dönem yani 9 ay boyunca yaşanan uykusuzluk, yorgunluk ve ağrılar anne adayları doğum çantası hazırlama noktasında heyecanlı ve istekli olacaklardır. Burada özellikle yeni dünyaya gözlerini açacak olan bebeğinin giyeceği ilk kıyafetler ve diğer ihtiyaçları da anne ve babalar tarafından büyük bir özenle hazırlanmaktadır.

Doğum çantası hazırlamak açısından tavsiye edilen süre daha çok 30 ve 32. Haftalar aralığında gerçekleşmektedir. Burada özellikle sezaryen doğum yapmak isteyenler için ise doğum tarihinden birkaç hafta öncesinde mutlaka doğum çantası hazırlanması gerekmektedir.

Hastane Çantası Nasıl Hazırlanır?

Doğum çantasında olması gereken eşyalar aslında kişiye kişiye farklılık gösterebilmektedir. Burada özellikle annelerin yaşadığı duruma da bağlı olarak yakın çevresinde yer alan kişiler için doğum çantasında bulunması gerekenler daha çok eksiksiz bir çanta hazırlanması gerekmektedir.

Doğum Çantasında Bulunması Gerekenler

Bebek ve anne adayı için hastanede kaldıkları süre boyunca işlerine yarayacak doğum çantaları için bulunması gerekenler bakımından öncelikle çocuk için pijama takımı bulunması gerekir. Aynı zamanda emzik biberon gibi malzemeler bunun yanı sıra lohusa takımları ve lohusa tacı ayrıca bir adet terlik, bebek battaniyesi ve en az dört adet külot gibi malzemeler bulunması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu