Diyet

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır ve Gıdalar Nasıl Hazırlanır?

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır ve Gıdalar Nasıl Hazırlanır? Detoks diyeti sosyal medyada popüler bir hala gelmiştir. Diyete özgü içecekler, sayısız tarifler paylaşılmaktadır. Ne yazık ki paylaşımlardan çoğu etkili değildir.

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır ve Gıdalar Nasıl Hazırlanır? Detoks diyeti amacından günden güne uzaklaşmaktadır. Diyetin uygulama alanları, etkili tarifleri ve yararları hakkında detaylı bilgileri topladık. Detoks diyeti asıl amacı vücudun arınmasıdır. Kötü beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, zararlı alışkanlıklar, stres  ve şehir yaşamıyla radikal maddelere maruz kalmaktayız. Bu durum çoğu hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Vücudumuzda bulunan zararlı toksinlerin uzaklaştırılmamız gerekmektedir. Vücudumuzun toksinlerden arınması için detoks diyeti uygulaması yapabilirsiniz. Detoks diyeti bünyesinde özel hazırlanmış içecekler yer almaktadır. Bahsedilen detoks sularının besin değerleri oldukça yüksektir. Aynı zamanda bu süre zarfında bazı adımlara dikkat etmeniz gerekebilmektedir. Uygulama sonrasında hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatladığınızı hissedebilirsiniz.

Detoks Diyeti Gerektiren Tıbbi Durumlar

Detoks diyeti gerektiren tıbbi durumlar bulunmaktadır. Yanlış beslenme, aşırı alkol kullanımı ve çevresel kirlilik çağımızın en büyük sorunudur. Kötü beslenme zamanla sindirim sistemi bozukluklarına yol açabilmektedir. Yorgun, halsiz ve uyku düzensizleri yaşayabilirsiniz. Hareketsiz yaşam tarzından dolayı vücudunuzda sebepsiz ağrılar oluşabilmektedir. Baş, sırt ve bel ağrıları en sık rastlanılan kronik ağrılardır. Ağrıları hafifletmek ve yaşam kalitenizi iyileştirmek için detok diyeti uygulayabilirsiniz. Solgun ve kötü bir cilt alternatif yöntemleri olarak detoks suları önerilebilmektedir.

Sadece fiziksel sorunlarınızda değil zihinsel sorunlarınızın çözümü içinde detoks diyeti yapılmaktadır. Hem kilo verip hem de toksit maddeleri vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olmaktadır. Daha enerjik ve hareketli ruh haline sahip olabilirsiniz. Depresyon, strese bağlı mide ağrıları ve dikkat bozukluğu tedavilerinde tercih edilmektedir. Fiziksel ve zihinsel rahatsızlıkların iyileştirme süresini kısalttığı araştırmalarla desteklenmiştir.

Detoks Diyeti İçecekleri Nasıl Hazırlanmalıdır

Detoks diyeti içecekleri kendine özgü tarifleriyle belirlenmektedir. Diyetisyen kitaplarında, internette ve sosyal medya da çeşitli içecekler yer almaktadır. İnternet üzerinde yer alan bazı tariflerde ideal kalori ve protein miktarı seçilmemektedir. En yararlı ve lezzetli tarifler arasında zencefil latte, nar- limon-ananas, greyfurt- nane, ıspanak detoksu yer almaktadır.

Detoks suyu tariflerinde meyve, sebze, baharat ve kuruyemişler de yer almaktadır. Besin değerleri yüksek olan içeceklerdir. Sadece ana öğün yerine kullanılmaması gerekmektedir. Tarifler hazırlanırken kullanılan içeceklerin mevsimine uygun olduğundan emin olmalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu