Güzellik

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları!

Herkesin cildi kendine özeldir ve kış aylarında sert hava koşulları yıpratıcı olabilir.  Bu gibi durumlara önceden cildinizi hazırlamak avantaj sağlayacaktır. Cildi kış aylarına hazırlamak için siz de kendi yapınıza göre bir rutin hazırlayabilirsiniz.

Düzenli Temizleyin Ve Nemlendirici Kullanın

Cildin dayanıklılığını artıran en önemli uygulamalardan biri gözenekleri düzenli olarak temizlemek ve nemlendirici kullanmaktır. Gözenekler zamanla dolar ve kir nedeniyle savunmasında sorunlar meydana gelir.  Dış etkenlere karşı savaşamayan hücreler, dermatolojik sorunların da tetikleyicisi olur. Nemlendirici kullanmak da kuruluğu engeller ve yine çok güçlü bir direnç artırıcıdır.  Nemlendiriciler, cildin esneklik kazanması ve soğuk havalarda zarar görülmesini engelleyen önemli bir kriterdir. Bu şekilde akne ve sivilcelerin de önüne geçilmiş olur.

Spor Yapın

Spora beraber cildinizin esnekliği artar, kan dolaşımı artması nedeniyle de daha sıkı ve genç bir görünüm elde edersiniz. Kış aylarında cildinizi korumak için kendinize bir spor rutini hazırlayabilirsiniz.  Bu şekilde farklı açılardan fayda da sağlayabilirsiniz. Sporu düzenli yapmak bu noktada önemlidir. Yani aralıklı yapmak yeniden sarkma durumlarına neden olabilir.

Maske Uygulamalarından Yararlanın

Kış aylarında cildinizin sağlıklı bir yapı kazanması ve savunmasının daha güçlü olması için cilt maskeleri ideal olacaktır. Maskelerin amacı cildin üzerinde bulunan ve zararlı olan maddeleri atmaktır. Yani yeniden yapılandırma etkisi vardır. Bu maskelerin içeriğini çok çeşitli şekilde belirleyebilirsiniz. Yeşil kil maskesi gibi maskeler genelde hazırdır ve içine pek bir şey katmadan uygulaması olur. Bunun dışında bazı besleyici gıdaların da cilde çok iyi geldiği bilinmektedir. Yani ballı tarçın maskesi, yoğurt- zencefil maskesi gibi vitamini bol olan maskelerden yararlanabilirsiniz. Bunları çok sık yapmamak, cildin tahriş olmaması bakımından önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu