Güzellik

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Sizde saçlarınızın yağlanmasından şikayetçi iseniz çabuk yağlanan saçlar için ne yapmalı yazımızı okuyun! Çabuk yağlanan saçlar hemen hemen her kadının karşılaştığı saç problemlerindendir.

Saçlara krem gibi yağlandırıcı etkisi olan maddeler kullanılmasa bile sabahleyin temizlenen saçlar gün içerisinde yağlanma ile karşılaşılmasına sebebiyet verebiliyor. Bazı hususlar saçların yağlanmasına neden oluyor.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Ne Yapmalı

Saçlar Neden Çabuk Yağlanır?

En bilinen nedeni olarak yağlı saç derisinin saçların çabuk yağlanmasına sebebiyet vermesi gözlenir. Saçlar neden çabuk yağlanır diye merak ediyorsanız ve sizde bu dorunu yaşıyorsanız cilt analizi yaptırarak yağlı saç derisine sahip olup olmadığınızı ölçtürebilirsiniz.

Saç derisinde bulunan sebasöz bezler saçların kendiliğinden yağlanmasına ve nemlenmesine sebebiyet verir. Bu bezlerin çalışma kapasitesi olması gerektiğinden daha fazla ise saçlarınız istenilmeyen bir şekilde yağlanacaktır. Ağır saç kremleri saçların yağlanmasına neden olan diğer bir etmendir.

Eğer saç derinizde bulunan sebasöz bezler normal düzeyde çalışıyor ise ve saçlarınız hala istenilmeyen şekilde yağlı görünüyor ise bu durumda kullanmakta olduğunuz krem vb. maddelere dikkat etmenizde fayda vardır.

Yağlı Saçlar Nasıl Düzelir?

Saçlı derinin saçların yağlanması üzerinde etken olduğu daha önce de dile getirilmiştir. Yağlı saçlar nasıl düzelir konusuna ilk etapta kişilerin saç derileri doğrultusunda veya saç tipleri doğrultusunda iyi bir şampuan seçiminde bulunmaları gerekir.

Saçlarınıza herhangi bir saç kremi gibi maddeler kullanmıyor iseniz ve hala saçınız yağlılığını koruyor ise bu durumda yağlı saçlar için üretilen şampuanları kullanmanız gerekecektir. Saçlı deride ki yağ oranı azaltıldığında yağlı saçlar içinde tedavi edici uygulama kullanılmış olacaktır. Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar içerisinde ağır surfaktanlar vardır. Bu surfaktanlar yağı ve su içerisinde ki kiri önemli ölçüde azaltırlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu