Sağlık

Badem Göz Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Badem göz estetiği birçok kişinin genetik olarak şanslı olduğu bu göz şeklinin uygulanmasını sağlayan bir yöntemdir.

Badem göz estetiği birçok kişinin hayallerini süsleyen estetik operasyonlar arasındadır. Etnik kökene bağlı olarak badem gözler (Bella Hadid gözleri veya Kendall Jenner gözleri gibi) daha güzel, çekici ve genç olarak kabul edilir. Badem Göz Cerrahisi, alt göz kapakları irisin hemen alt sınırında herhangi bir skleral göstermeden oturarak biraz daha yüksek yan kantus oluşturur. Başka bir deyişle, gözün dış köşesi ve göz küresinin renkli kısmı irisin altında beyazlık gösterir.

Birçok insan doğal olarak miras alınan badem göz şekli ile kutsanmıştır. Her ne kadar bu demek değil ki, badem olmayan gözler güzel olamaz. Gözleri güzelleştiren çeşitli başka faktörler de vardır ve etnik farklılıklar mevcuttur.

Badem Göz Estetiği

Kantoplastinin tek başına alt göz kapaklarını kaldırmadığını belirtmek önemlidir. Bu nedenle, alt göz kapakları çok düşük veya dikey olarak sıkı ise, alt göz kapağı retraksiyonu ve sklera gösterisi, doğal görünümlü badem göz şekli elde etmek için tek başına bir işlem olarak yeterli olmaz

Badem göz ameliyatı, istenirse blefaroplasti, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı, kaş kaldırma gibi diğer göz kapağı estetiği ameliyatları ile kombine edilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonucu

Badem göz ameliyatı, ameliyatın süresine bağlı olarak bilinçli sedasyonlu veya sedasyonsuz lokal anestezi altında yapılabilir. Optimum sonuca ulaşmak için hastanın ameliyat sırasında gözlerini açabilmesi faydalı olabilir. Çoğu göz kapağı işleminde olduğu gibi ameliyattan sonra hasta evine gider. Sonuç olarak, hastalar 7-10 gün boyunca morluk/şişlik yaşayabilir.

Ağrı hafiftir ve sadece ilk gün için ağızdan alınan ilaçlarla kontrol edilir. Tam iyileşme haftalar ila birkaç ay sürse de, yaklaşık bir hafta sonra normal faaliyetlerine devam edebilirler.

Daha önce de belirtildiği gibi Kantoplasti ve Badem Göz Ameliyatı deneyimli bir Okuloplastik Cerrah tarafından yapılmalıdır. Bu, doğal sonuçlar elde etmek ve göz ve yüz görünümünüzde dramatik değişikliklerden kaçınmak için iyi bir araştırma yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu