Güzellik

Ameliyatsız Yüz Germe Tekniği

Ameliyatsız yüz germe tekniği nedir? Teknikleri nelerdir? Kilit askı ameliyatsız yüz germe tekniği, Dermapenli PRP uygulaması nasıl yapılır? Tüm bunların cevabı makalemizde yer almaktadır.

Ameliyatsız yüz germe tekniği, günümüzde plastik cerrahi operasyonların yanında ameliyatsız işlemler de hastalar tarafından ilgi görmektedir. Yüzde yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkmaların, en çok orta yaşlı insanların problemlerinden birisidir. Sadece yüz germe ameliyatı ile giderilebilen bu problem için artık günümüzde ameliyatsız tedavi yöntemleri de mevcuttur. Uygulama esnasında ve sonrasında, kilit askı ve focus ultrasound uygulaması kişinin yaşam kalitesini düşürmeyen ameliyatsız yöntemler arasındadır.

Ameliyatsız yapılan işlemlerin çok daha fazla ilgi görmesinin nedeni, bu işlemler sonrası hastanın çok çabuk şekilde sosyal hayata geri dönebilmelidir. Tercih edilmesinin diğer sebebi ise, ciltte içten bir gençleşme ve yapılanma sağlamanın doğal bir görünüm sağlamasıdır. Ameliyatsız yüz germe teknikleri, kilit askı tekniği, fokus ultrason tekniği, thermage tekniği, sıvı yüz germe, altın iğne uygulaması ve endopeel ameliyatsız yüz germe teknikleri arasındadır.

Kilit Askı Ameliyatsız Yüz Germe

Yüzün kaybettiği oval görüntüyü geri kazanmak, gergin ve sıkı bir cilt görünümü kazanmak ve kırışıklıkları açmak için kullanılan bir yöntemdir. Aptos ve kilit askı yöntemleri en çok tercih edilen ip ile askılama çeşitlerindendir.

Sıvı yüz germe, yüz cildinde eksilen ve kaybolan maddeleri cilde geri kazandırır. Yüzü eski görüntüsünden daha iyisine kavuşturmak için yapılan uygulamadır. Diğer yöntemler cildin alt tabakasına etki ederek cilde zarar verebilir, altın iğne uygulaması cildin içine girip en alt tabakasına etki eder. Böylelikle bir risk söz konusu değildir.

Dermapenli PRP Uygulaması

Hastaya lokal anestezi kremi uygulanmaktadır. Prp uygulaması için kan alınır ve trombositleri cilt uyuşma sürecinde ayrıştırılıp hazırlanır. Temizlenmiş cilt üzerine ayarlanabilir başlığı ile, cildin her bölgesine peeling etkisi sağlanır. Cilde peeling etkisi yapılarak minimal hasar verilir ve iyileşme süreci tetiklenir. Prp işlem bittiğinde maske şeklinde yüze uygulanır.

İşlem sonrası hafif pullanma şeklinde dökülme olabilir. Güneş koruyucu kullanılır. Yüzeysel leke tedavisi, cilt gençleştirme, cilt tonu açma, ince kırışıklıklar ve scar tedavisi amaçlı önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu