Teknoloji

Akıllı Saat Nasıl Başlatılır?

Akıllı Saat Nasıl Başlatılır?

Alınan teknolojik ürünün kullanılmasını bilmek oldukça önemlidir. Bunun için şirketler tarafından kullanma kılavuzları hazırlanır fakat müşteri tarafından genelde okunmaz.  Akıllı saatler ilk önce kutusundan çıkarılır ve şarjı olup olmadığına bakılır. Şarjı olmayan akıllı saatlerin bataryası tam dolana kadar şarj edilir. Akıllı saatin yanlarında bulunan açma tuşuna basılır.

Akıllı Saat

Akıllı saat açıldıktan sonra ekranına telefon ve saatin karşılıklı etkileşimi gösteren bir resim gelir.  Bu resimde anlatılmak istenen telefonunuz ile akıllı saatin senkronizasyon işlemini gerçekleştirmenizdir. Akıllı telefon ve akıllı saatinizi e

şlemek için önce telefonunuzun bluetooth uygulamasını aktif etmemiz gerekir çünkü akıllı saat bu şekilde telefondan bilgileri alır. Telefonla eşlenmeyen akıllı saatler kullanılamazlar. Eşleme durumundan önce bilmeniz gereken çok önemli bir husus vardır.  Bu da telefon ve akıllı saatinizin işlemcisinin birbiri ile aynı olması gerektiğidir. Örnek verecek olursak İOS işletim sistemli bir akıllı telefon ile Android işletim sitemli bir akıllı saati senkronize edemezsiniz. Bu fark şirketlerin kendi telefonları ile uyumlu saat üretmek istemesinden kaynaklanmaktadır.

Akıllı Saat Hangi Uygulamaları İşletir?

Akıllı Saat Hangi Uygulamaları İşletir?

Akıllı saatler, telefonunda işlettiğiniz bütün uygulamaları işletme özelliğine sahiptir. Sosyal ağlarda gezebilir, müzik dinleyebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

Akıllı Saat Ne Kadar Süre Şarj Olmadan Kullanılabilir?

Modelden modele farklılık gösterse de, genel olarak akıllı saatlerin şarj süresiuzundur. 3 saatte şarj olan bu akıllı saatler, 3 gün şarj etmeden kullanabilirlik sağlar. 6 saat konuşma süresine ve 4 gün boşta bekleme süresine sahiptir. Daha da geliştirileceğini düşündüğümüz bir konudur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu