Dekorasyon

Yatak Odasını Yenilemek İçin Ne Yapmalı

Yatak odasını yenilemek için birçok yönteme başvurulabilir. Öncelikle sizin ne beklentiniz olduğu önem kazanmaktadır.

Mobilyalarınız Sağlamsa

Yatak odasını yenilemek için  az bütçe ile yenilik istiyorsanız ve mobilyalarınız  da sağlamsa, boyama alternatifini deneyebilirsiniz. Renk değişimi en pratik ve ekonomik yenilik çözümüdür. Bu şekilde mobilyalarınızı dönüştürmüş ve yeniden tazelemiş de olursunuz.  Komodinler, ayna dolabı ya da yatak kenarları için benzer tonlarda renk geçişleri sağlayabilirsiniz.   Ne renk boyama  olacağı sizin zevkinize kalmış bir durumdur.

 Yatak Odanıza Süslü Lamba Takın

Yatak odanızda komple farklı bir görüntü oluşturmak için lambanızı daha gösterişli hale getirebilir ya da zaten gösterişliyse de sadeleştirebilir, bu şekilde dekoratif farklılık  sağlayabilirsiniz.  Ayrıca alçı panelle gömülü ve çok sayıda lambaların olduğu aydınlatma şekli de tercih edilebilir. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır.yüksek tavan bir yatak odası varsa iyi sonuç alınabilir.

Yatak Arkası Duvar Kağıdı

Yatak odası dekorasyon fikirleri içinde en iyi sonuçlardan biri yatak arkası duvar kağıtlarıdır. Hem ekonomik hem de görsel açıdan baskın bir değişim yapabilir, yenilik sağlayabilirsiniz. Hangi renk ve desn olacağı sizin seçiminize kalmıştır, ancak diğer renklerle de uyumlu olması genel görüntyü daha da iyi hale getirebilir.

Perdelerinizin Yapısını Ve Halıları Değiştirin

Bir iç mekanda temel belirleyici zeminler halı ve perdelerdir. Bu ikisinde değişiklik yapmak demek genel havanın değişmesi anlamına gelmektedir.   Perdelerinizin takılma alanını daha farklı tasarlatarak görüntüde önemli değişiklikler yapabilirsiniz. halınızda da her zamanki renk ve modelden daha farklı tasarımlar kullanılabilir.  Yatak odasında farklılık yapmak için  bu seçenekler dışında birçok alternatif değerlendirilebilir. Dolabınızda ayna yoksa ekletebilirsiniz. Eğer ayna çoksa çıkarabilirsiniz. Bir mobilyacı ya da tasarımcıdan yardım alabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu