Güzellik

Tuzlu Suyu Bir De Cildinizde Deneyip Görün!

Tuzlu Suyu Bir De Cildinizde Deneyin! Tuzlu su genelde gargara yapmak için ağız içinde kullanılır. Ancak cilt için de oldukça faydalı olan bir etkisi söz konusu olmaktadır.

Tuzlu Suyu Bir De Cildinizde Deneyin! Tuzlu su ile ciltte mevcut olan tüm gözenekleri arındırabilirsiniz. Tüm gün dışardaysanız eğer eve geldiğiniz zaman cildinizi tuzlu su ile ovabilirsiniz. Sadece masaj yaparak ovduğunuz zaman cilde mevcut olan tüm gözenekler açılacak ve içindeki tüm kirler de ortadan kaybolacaktır. Tuzlu su cilt için doğal bir arındırıcı işlemi görür. Özellikle vücut için gerekli mineral eksikliğini de tuzlu su ile karşılayabilirsiniz. Tuzlu suyu bir tutam bal ile karıştırıp cilde uyguladıktan sonra ciltteki parlaklığı da arttırmış olacaksınız.

Tuzlu Su İle Yağlanmayı Önleyin

Tuzlu su ve cilt arasındaki etkileşimi bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Ancak tuzlu su cilt için tıpkı bir tonik görevini üstlenir. Özellikle cildi yağlı olan bireyler için tonik şeklinde günlük düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun için tuzlu su ve bir tutam pamuğa ihtiyaç duyulur. Pamuğu tuzlu suya batırıp sıkıp yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. Sadece birkaç basit hareket ile yüzünüzde gezdirin. Masaj yolu ile yüzünüze çok sert olmayacak şekilde sürebilirsiniz. Böylece cildiniz gün boyu yağlanmadan kalabilir. Özellikle de dışarıda vakit geçiriyorsanız eğer bu doğal tonik tam da size göredir.

Tuzlu Su ile Kan Dolaşımını Hızlandırın

Tuzlu suyun etkisi sadece cilt üzerinde değil cilt altında da vardır. Kan dolaşımını doğal yollarla hızlandıran etkisi ile ön plana çıkar. Ciltte meydana gelen tüm olumsuz durumların çoğu kan dolaşımının yetersiz olmasından kaynaklanır. Ancak kan dolaşımı sağlıklı bir şekilde olursa hiçbir sorun cilt yüzeyinde ortaya çıkmaz. Şimdi siz de tuzlu suyu günlük 10 ya da 15 dakika olacak şekilde cilt yüzeyine uygulayabilirsiniz. Hafif bir şekilde masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece kan dolaşım hücreleri de harekete geçecektir. Kan dolaşımı olduğu zaman bu durum sivilce oluşumunu ve siyah nokta gibi sorunları da gidermektedir. Cilt için tuzlu su içeriği ile şimdi cildiniz için güzel bir dokunuş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu