Dekorasyon

Tıkalı tuvalet nasıl açılır

 

TIKANMIŞ TUVALETİ NASIL MI AÇARIZ

Tuvaletler sıklıkla tuvalet kâğıtlarının hatalı kullanımı sonucunda boruların çeşitli yerlerinde tuvalet kâğıdı birikmeleri sonucu oluşmaktadır. Tuvalete atılan pedler ya da cam şişeler, kâğıt atıklar, plastik şişeler tuvaletinizin tıkanmasına neden olur. Asla bir şey zarar mı verir demeyin bu atıklar bir süre sonra borularda birikerek tıkanmaya neden olur. Borularınız tıkanınca atık sular yavaş yavaş gitmemeye başlar. Daha kötüsü küvetinizden tuvaletinizden pislikler gelmeye başlaması olur.

tuvalet tıkanıklığı açma
tuvalet tıkanıklığı açma

Tuvaletiniz tıkandığında ne yapabilirim diye paniğe kapılmayın.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için şimdi söyleyeceklerimize kulak veriniz.

*Marketlerden satın alacağınız kimyasal lavabo açıcılardan birkaç paket alınız. Bunları tuvaletinize döküp ardından bol miktarda sıcak su dökünüz. Tıkanıklık ileri derecede değilse bu yöntem bir çözüm olabilir. Âmâ geçici olabilir unutmayın.

*Bu yöntem işe yaramadıysa nalburdan gider açma sustası satın alabilirsiniz. Bulamazsanız pimaş açmak için olan tellerden veya yaylardan alabilirsiniz. Bu aparatı kullanmak sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir ama hayal kırıklığına uğramamak için beklentinizi yüksek tutmayınız.

*Aparatı satın alınca teli klozetin deliğinden içeri verip yavaşça çevirin. Tele takılan bir şey varsa sararak dışarı alınız. Tel dirseklerden geçmeyecektir o yüzden esleri kırmamak için dikkatli olunuz. Yay borunuzun içinde toplanıp takılırsa kırmaktan başka çözüm kalmaz. Borunun içerisinde tel ileri gitmiyor tıkanıklık bölgededir. Tesisat borunuzun içinde teli bir sağa bir sola çevirip teli geri çekin.

Tüm bunları yaptınız sonuç alamadınız kendinizi çaresiz hissetmeyiniz. Şimdi yapmanız gereken uzman bir tesisat kuruluşundan yardım almalısınız. Birçok firmada kameralı makineler bulunmaktadır. Sizin değişik yöntemler deneyip açamadığınız bir tıkanıklık kameralı kanal açma makinesi adı verilen aletle borularınıza zarar vermeden açılmaktadır. Birçok firma bu araca sahiptir. Borunuzun tıkanmasına sebep olan atıklar her neyse tıkanıklık açılmaktadır. Bir firmayı çağırmaya karar verdiğinizde firmanın hangi cihazları kullandığını, hangi hizmetleri verdiğini ,ücretlerin nasıl olduğunu sormayı unutmayınız.. Bunların konuşulması ve gerekiyor. Panik içinde tüm bunları göz ardı edip hizmet sonrası keyfinizin kaçmasına neden olabilirsiniz. Tüm problemler elbette çözülebilir fakat en önemli şey problem olmadan tedbir almaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu