Güzellik

Sarkık yanaklar için 5 öneri

1 – Yanak sarkmalarına yoga çözümü

Yanaklarımızın gergin, doğal görünmesi hepimizin isteğidir. Fakat zamana yenik düşen bedenimiz zamanla gevşer. Ve yüzde yanaklarda, vücutta sarkmalar meydana gelir. Yüz yogası ile yapacağınız birkaç teknikle sarkmalarınıza çözüm bulacaksınız.

  • Nefesinizi tutarak sarkan kısmı, nefesle şişirin ve cildiniz iyice gerilince 3-4 saniye bekleyin nefesinizi tutun, bırakın. Bu şekilde günde 3 kez yapabilirsiniz.
  • İşaret parmağımızla burnumuzun kenarlarında ki yüz çizgilerini bastırarak gerdireceğiz. Bu şekilde 5 kez yapıp bırakmalıyız.
  • yanak sarkmasına yoga

Burnumuzu kendiliğinden burun kanatlarını havaya kaldıracak şekilde gerdireceğiz. Bu uygulamayla çizgiler yukarı doğru toparlanacaktır.

  • Ağız kenarlarımızı gerdirerek olabildiğince gülümser gibi yapıyoruz. Çenemizi öne doğru çekmeye çalışıyoruz. 10 saniye yapacağımız bu uygulama hem yüzümüzü hemde yanak bölgesini gerginleştirecektir. Günde 3 kez bu hareketi yapabiliriz. Aynı zamanda gün içerisinde soğuk suyla yüzünüzü yıkamak ve yanaklarda buz gezdirmek yanakların , yüz çevresinin toparlanmasına yardımcı olacaktır.
  • Yediğiniz salatalıkların, elmaların, limonların kabuklarını çöpe atmayın. Her gün yüzünüze bu sebze meyve parçalarından sürmek cildinizi canlandıracaktır. Özellikle salatalığın cildi gerdirme özelliğinden faydalanarak cildinize sıkı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2 – Ayva çekirdeği maskesi

Ayvanın içerisinden çıkan çekirdekler bir kaba konur. İçerisine yarım fincan su koyulur. Her gün cilde uygulanır. Yarım saat sonra durulanır. Yıkanan cilde nemlendirici sürülür.yanak sarkması öncesi ve sonrası

3 – Avokado ve bal maskesi

Avokadonun sıkılaştırıcı ve nemlendirici olduğunu biliyorsunuz. Cildinizi besleyerek formunu kazanmasına ve nemlenmesine yardımcı olur, böylece kırışıklıkların oluşumunu önler ve kasların beslenmesine yardımcı olur. Yarım avokadonun içini alın ve iki yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Bu kremi yanaklarınıza 15 dakika boyunca uygulayın. Bunu uyumadan önce yapmak en iyisi. Bunu 15 dakika uyguladıktan sonra durulayın.

4 – Sade yoğurdu aloe vera ile karıştırarak sıkılaştırma kremi yapabilirsiniz. 4 yemek kaşığı sade yoğurt ile iki yemek kaşığı aloe vera jelini bir kapta karıştırın. Bir fırça ile yüze uygulayıp 20 dakika bekletin. Bunu her gün uyguladığınızda Sarkık yanaklar için 5 öneri ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

5 – Yedikleriniz hiç şüphesiz yüzünüze yansıyacak… . Kilo verdiğimiz zaman cilt sarkmaya başlar, bu yüzden yüz kaslarını güçlü tutmalı ve beslemeliyiz. Bunun için zengin sebze proteinleri tüketmeye özen gösterin. Ayrıca vücudunuzu nemli tutmak için bol su için; bu şekilde vücut detoks yapar ve organlar daha iyi işler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu