Dekorasyon

Perdelerinizin Üst Kısmı Nasıl Beyazlatılır?

Perdeler zaman içerisinde sık kullanımdan ötürü ilk günkü beyazlığını yitirmektedir. Özellikle perdelerin üst kısımlarını beyazlatmak bir hayli zor olmaktadır.

Perdelerin üst kısımlarını beyazlatmak alt kısımlarına göre biraz daha sıkıntılıdır. Genellikle evlerde temizliğin göstergesi olarak kabul edilen perdeler için bazı püf noktalarına dikkat edilmelidir. Perde temizliği yaparken su sıcaklığının iyi ayarlanması gerekmektedir.

Daha beyaz perdeler için beyazlatıcı ve toz halindeki deterjan genişçe bir kabın içine koyulmalı, içerisine sıcağa yakın olacak şekilde su ilave edilmelidir. Daha sonra özellikle perdenin üst kısımları suya gelecek şekilde perde suya bastırılmalı ve su soğuyana kadar bekletilmelidir. Bu işlemin ardından perde tekrar beyazlatıcı eklenerek makinede perde programında yıkanmalıdır. Bu uygulamadan olumlu sonuç alınabilmesi perdenin kumaşı ile alakalı bir durumdur. Ancak genellikle pek çok perde bu sayede istenilen beyazlığa kolaylıkla kavuşabilmektedir.

Perdelerin Üst Kısmı Nasıl Temizlenmelidir?

Ev kadınlarının temizlikte en çok dikkat ettiği yerlerden biri de perdelerdir. Zaman içerisinde perdelerin rengi griye dönmekte ve eski haline çevirebilmek için dikkatli şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Perdeler ne kadar parlak ve temiz olursa evler o kadar ferah ve aydınlık görünmektedir. Bundan dolayı daha beyaz perdeler için perde temizliğine özen gösterilmeli, bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Bu sayede perdelerin üst kısmı her zaman beyaz kalabilmektedir.

Tülleri beyazlatmak için sık kullanılan bir yöntem de bulaşık makinesi tableti kullanmaktır. Özellikle tüllerin bulunduğu ortamda sigara içen ya da soba yakan kişiler için bu yöntem işe yaramaktadır. Bunun için perdeler makineye atıldıktan ve her zamanki tül yıkama programı ayarlandıktan sonra makinenin içerisine bir tane tablet atılmalı ve normal şekilde yıkanmalıdır. Perdelerin makineden çıktıktan sonra beyazladığı görülecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu