Burçlar

Oğlak Burcu

22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri aralığında doğanlar oğlak burcu özellikleri taşıdığından baskın karaktere sahip olabilirler.

Öncü niteliğe sahip olan Oğlakların elementi topraktır. Satürn gezegeni etkiler. Kahverengi ve siyah oğlak burcu rengidir. Cumartesi bu burcun günüdür. Özellikle resmi kıyafetleri giymeyi tercih ederler. Daha çok koyu renklerde şekilli kıyafet seçeneklerine yönelmektedir. Yengeç, başak ve boğa burçları ile iyi anlaşmaktadır. Anlaşamadığı burçlar ise yay, ikizler ve koç burcudur. Özellikle planlı, stratejik, düzenli, ciddi, hesaplı ve dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Bunun yanı sıra olumsuz özellikleri arasında soğuk, cimri, mesafeli ve yalnızlığı seven tipler olması yer almaktadır.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu aşık olduğunda bu durumu son derece ciddiye almaktadır. Mesafeli, soğukkanlı ve katı görünümü özellikle istikrarı bulabileceğiniz burç olmasını sağlamaktadır. Oğlak burcu ile ilişki yaşamak sabır gerektirir. Zamanla anlaşılır ve aynı zamanda olgunlaşır. Düzenden ve plandan hoşlanması nedeniyle özellikle ilişki içerisinde olanlar oğlak burcuna bu yönden yaklaşabilirler. Beklenmedik sürprizlerle karşınıza çıkabilir. Özellikle konuşurken kullanacağınız kelimelere dikkat etmeniz gerekir. Statü ve sosyal konum oğlak burcu için oldukça önemlidir. Özellikle gezegenin durumuna göre değişecek olan oğlak burcu yorumları günlük olarak yaşanabilecek durumlar hakkında bilgi alınmasını sağlayabilir.

 

Burçlar arasında yer alan oğlak burcu erkekleri veya kadınları temkinli tavırları ile bilinirler. Satürn gezegeninin diğer gezegenlerle olan durumuna göre yapılan günlük burç yorumları özellikle oğlakların durumları hakkında bilgi alınmasını sağlayabilir. Oğlak burcunun karakteristik özelliklerini tam anlamıyla taşıyanları anlamak oldukça zordur. Bu nedenle ilişkiler sırasında özellikle dikkatli olunması gerekir. Astrologlar tarafından yapılan yorumlar özellikle burcun dönemlere göre değişen konumu hakkında bilgi alınmasını sağlayabilir. Bu nedenle her dönem farklı olaylar yaşanabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu