Dekorasyon

LED IŞIKLI TAVAN AYDINLATMA

LED IŞIKLI TAVAN AYDINLATMA

 

Tavan süslemeleri özellikle son dönemlerde büyük değişikliklere uğramakta. Bundan yaklaşık 30 yıl önce başlayan, oturma odalarının, işyerlerinin, düğün salonlarının tavanlarını süsleyen o kocaman ve kaba gözüken kartonpiyer işlemeleri artık led ışıklarla süslenip modern bir hal alıyor. Yeni çağımızda tavanlarımızı süsleyen led ışıklar hayatımızda büyük yer kaplayacak gibi gözüküyor.

Çoğunlukla evimizin dışında gördüğümüz ya da izlediğimiz televizyonlarda bulunan led ışıklar artık oturma odamıza, yatak odamıza, koridorlara ve son zamanlarda mutfak ve banyolarımıza kadar girip ortamımızı aydınlatıyorlar.Bundan şikayetçi olacağımızı zannetmiyorum. Neden mi?

Led ışıklar floresan ve akkor lambalara kıyasla %50 den %80 e kadar , enerji tasarruflu lambalardan ise %20 ye kadar daha fazla tasarruf sağlıyorlar. Ayrıca uzun ömürlüler de.

Az elektrik tüketimiyle tasarruf yapmamızın yanında yaşam ortamımızda istediğimiz ambiyansı sağlayabilmemize de kolaylık tanıyor, hayatımıza renk katıyor bu led ışıklı tavanlar.

Değişen renkleriyle, sürekli mod değiştiren ruhumuzun yanında adeta her ne yaşıyorsak zevk almamıza yardımcı oluyorlar. Yatak odanızda koyu sıcak renklerle, koridorunuzu açık ferah renklerle aydınlatabilirsiniz. Yaşamaktan zevk alanlar için led ışıklı tavanlar en yeni, en canlı ve en hareketli modelleriyle sizin hayallerinize eşlik ediyorlar.

Led ışıklı tavanlara spot lambalarla da destek veriliyor ve ortam yeterince aydınlatılmış oluyor. Bu yüzden, bazen üstümüze düşecekmiş gibi gözüküp altından geçerken tedirgin olduğumuz, heybetli ve şaşalı avizelere elveda diyebiliriz.Diyemem, avizeden vazgeçemiyorum diyorsanız, modern tarzda avizelerle süslediğiniz tavanla kendi geleneksel çizginizi koruyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu