Hamilelik

Hamileliğin İlk Haftaları Fiziksel ve Ruhsal Değişiklikler

Hamileliğin İlk Haftalarında Fiziksel ve Ruhsal Değişiklikler! 1 haftalık hamilelik herkeste aynı olmayabilir. Bazıları için daha farklı belirtiler görülebilirken yaygın oluşan sıkıntılar da dikkate alınmalıdır.

Hamileliğin İlk Haftalarında Fiziksel ve Ruhsal Değişiklikler nelerdir? 1 haftalık hamilelik belirtileri adet dönemi gecikmesiyle kendisini göstermektedir. İdrara çok sık çıkmaya başlamak, kokulara karşı aşırı duyarlılık yaygın görülen hallerdir.

Yorgunluk Hissi

Hamileliğin ilk haftalarında yaygın görülen belirti, yorgunluktur. Halsizlikle bir arada devamlı uyuma hali ve isteği size eşlik edebilir. Kafeinli içecekleri çok tüketmeden hareketi hafif dozda artırmak iyi gelebilir.

Hamileliğin ilk haftası gaz

Hamileliğin ilk haftası gaz yaygın şekilde görülmektedir. Kan akışındaki değişimler ve üreme sistemlerindeki yeni oluşumlar gaza neden olabilmektedir. Gazlı içeceklerden uzak durulması fayda edecektir. Gaz yapıcı bakliyat tüketimi sınırlandırılarak farklı protein kaynaklarına odaklanılabilir.

Cilt Yapısında Neler Olur?

Sivilcelerinizin artışı hamilelik döneminin ilk zamanlarında yaygın görülen bir cilt sorunudur. Yağ salgısının artması, hormonlarda değişimler regl öncesi belirtiler gibi sivilce oluşturabilir. Fakat her sivilce ve regl gecikmesi hamilelik belirtisi anlamına da gelmeyecektir.

1 Haftalık Hamilelikte Ağrı | Belde Ağrı

1 haftalık hamilelikte ağrı durumuna bakıldığında sancılı bir durum yaşanması olasıdır. Beklenmeyen kramp türleri, regl ağrısı gibi durumlar yaşanabilir. Bu ağrı doğal bir süreçtir, ancak anormal derecede etkisi varsa mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Belde ağrı yaşamak ve kasık ağrısı farklı ele alınması gerekecektir. Bel ağrılarınız genelde hormon kaynaklıdır. Gebeliğin ilk aşamalarında düşük tehlikesine karşı dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Yeni Hamilelik Diğer Belirtileri | Ruhsal Açıdan Yenilikler

Yeni hamilelik belirtileri erken ya da geç dönemde görülebilmektedir. Metabolizma durumu ve genetik etkiler bu süreçte etkili olacaktır.

  • Ağız içi tat değişimi
  • Hafif çaplı kanamalar
  • Kramp oluşması
  • Baş ağrısı
  • Ödem ve şişlik hissi
  • Gerilimli ruh hali
  • Göğüslerde değişiklikler

Ruhsal açıdan yeni hamilelik belirtisi duygusallık şeklinde görülebilmektedir. Olaylara karşı daha duygusal bakmak ve sürekli ağlama hissi görülebilir. Hamilelikle hormon dengesinde hızlı bir değişim yaşandığı için bu durum normaldir. Kesinliği belli olmayan hallerde kan testi en sağlıklı sonuç olacaktır. Mutlaka uzmana başvurarak önlemler alınmalı ve rota çizilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu