Güzellik

Gözaltı Morlukları Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Gözaltı Morlukları Neden Olur, Ne İyi Gelir? Cilt güzelliği kadınların üzerinde önemle durduğu noktalardan biridir. Bizde yazımızda gözaltı morluklarına kesin çözüm başlıklı konuyu ele alacağız.

Gözaltı Morlukları Neden Olur, Ne İyi Gelir? Gözaltı morluklarına kesin çözüm arayışı pek çok kadının ilgilendiği bir durumdur. Yüz bölgesinin aynı renk tonuna sahip olması daha duru ve güzel görünmeyi sağlar. Fakat bazı durumlarda gözaltı morluklarının oluşması buna büyük bir engeldir. Bunun için birçok farklı çözüm yöntemi olsa da en sağlıklı ve ucuz yolu evde bulunan bitkisel ürünleri kullanmak olacaktır. O zaman bizde yazımızda gözaltı morluklarına ne iyi gelir? Yazımızda başlıklar halinde sıralayalım.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

1-) Salatalık

Yüzde 96’sı sudan oluşan salatalık gözaltındaki sıvı kaybını ortadan kaldırır. Suyu çıkarılan salatalık bir pamuk yardımıyla gözaltlarına uygulanır. Bunun yanı sıra halka şeklinde kesilen salatalıkları göz bölgesinde bekleterek de aynı sonucu almak mümkündür.

2-) Çay Poşeti

Gün içerisinde çok fazla tüketilen çaylarla gözaltı morluklarından kurtulmak mümkündür. Yeşil çay yada siyah çay poşetleri kullanıldıktan sonra göz bölgesinde 15-20 dakika gibi sürelerde bekletilebilir. Çayın içerisinde yer alan antioksidanlar ve kafein gözaltı kan damarlarının dolaşımını sağlayacaktır. Ayrıca bu uygulamayı papatya çayı ile de yapmak mümkündür. Pamuk yardımıyla gözaltlarına uygulanabilir.

3-) Avokado

Gözaltı morlukları için maske yapımı da sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Yoğun nemlendirme özelliğine sahip olan avokado bu konuda etkili sonuçlar veriyor. Bunun için 1 tane avokado püre haline getirilip içerisine 1 tane yumurta akı ve 1 kaşık limon suyu eklenerek bir karışım oluşturulur. Gözaltlarına uygulanan bu maske 30 dakika bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanır.

4-) Patates

Patates gözaltlarında oluşan şişkinliği azaltarak gözaltı morluklarına iyi gelir. Ayrıca cilt tonunu açmada ve beyazlatmada büyük etkileri vardır. Bunun için patates dilimleri direk göze uygulanabileceği gibi rendelenip suyu sıkılarak pamuk yardımıyla uygulanabilir.

5-) Gül Suyu

Günlük cilt bakımında tonik olarak sıkça kullanılan gül suyu gözaltı morlukları için etkili bir çözümdür. Bunun için pamuğa bir miktar dökülen gülsuyu 15 dakika göz bölgesinde bekletildikten sonra alınır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu